Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
gswis
Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    gswis
    Klasyk Grishama w jego klimatach czyli kolejne wydanie sporów, wytoczonych spraw, konfliktów w firmie pełnej adwokatów. Michael Brock znajdując sie na życiowym zakrecie postanawia zerwac z bogactwa i wchodząc powoli w problemy ludzi bezdomnych, gdzie istotą przetrwania jest noc pod dachem i ciepła strawa, staje sie ulicznym adwokatem. Ktos, kiedys podpisał o jeden dokument eksmisji za duzo. W konsekwencji trzeba było zlecić kolejne kroki, które wydawały sie proste w realizacji. Wyrzucenie bezprawnie na bruk bezdomnych okazało sie • fatalne w skutkach. Fakt ten bezblednie wykorzystal Mordecai, który pomimo codziennych zajeć w schronisku dla bezdomnych okazał sie mistrzem negocjacji. Świetna fabuła, czyta sie jednym tchem, a sposób w jaki można pomóc bezdomnym otwiera każdemu bogatemu portfel.
  • [awatar]
    gswis
    Tęcza Sześć to wartko płynąca powieść o tajnym zespole do zadań specjalnych w walce z terroryzmem. Zespół Johna Clarka, byłego pracownika CIA, powstał po to aby poradzić sobie z napadami na bank, ratowaniem zakładników, kończąc na eliminacji zagrożenia i to w każdym zakątku Globu. Clancy porusza stosunki między FBI a KGB. Wywołuje do akcji najbardziej zagorzałe centra terroryzmu w latach 90 jakimi były hiszpańska ETA czy irlandzka PIRA. Nie znajdziemy tu miejsca o Al-Kaidzie ale mimo wszystko Książka świetnie buduje napięcie, tworząc klimat przerażenia, gdzie czytelnik nie potrafi przerwać wątku w połowie akcji. Autor używa wielu pojęć militarnych, przedstawia wyposażenie i możliwości maszyn • do zadań specjalnych. Widać, że św. pamięci Clancy miał do czynienia z wojskowym światem, posiadał wiele kontaktów wśród agencji bezpieczeństwa. Podkreśla to co amerykańskie, stawiając na bezpieczeństwo narodowe i niesienie pokojowych zamiarów. Przez to pozycja "Rainbow Six" jest typowym amerykańskim materiałem na film z dobrym zakończeniem.
  • [awatar]
    gswis
    Edgar Freemantle szef firmy budowalnej i ojciec dwóch córek pewnego dnia traci prawą rękę w wypadku na budowie. Jego sytuacja staje się gorsza, kiedy odchodzi od niego żona. Prywatny psycholog Kamen proponuje aby Edgar doszedł do siebie na wyspie Duma Key, gdzie piękne tereny i okolice ujawniły jego nieodkryty talent. Tworzenie obrazów staje się zaspokajaniem niczym głodu narkotycznego na znak swędzącej brakującej ręki. Niestety powstające obrazy nie są dziełem przypadku czy zwykłej wizji malarza. Właścicielka posiadłości na wyspie - starsza Pani Elisabeth Eastlake z zaawansowanym Alzheimerem odkrywa karty histori, które tragicznie odegrały swoją rolę w jej młodzieńczych latach. Jaki związek mają te wydarzenia z obrazami Freemantle'a? Kto stoi za niek­ontr­olow­anym­i wydarzeniami i w jaki sposób sztuka przelewana na płótno może mieć wpływ na otoczenie? Czy Edgar odnajduje sens nowego życia na Duma Key i dlaczego angażuje się w to cała jego rodzina i znajomi? Zaawansowana psychologia, elementy wyobraźni, horroru i traumatycznych przeżyć sprawiają, że lektura staje się ciężka w zrozumieniu i trudna do poskładania w całość. Osobiście wystawiam notę 6 na 10 za zbyt wyimaginowaną dramaturgię i duchowość poplątaną z elementami baśni i obrazami jakie King potrafi zbudować czytelnikom w głowie. Polecam tą książkę psychologom i ludziom gustującym w wiarę życia po śmierci.
  • [awatar]
    gswis
    Na miasto Chester's Mill osiada kopuła, wytyczając nieprzekraczalną granicę. Nieoczekiwana bariera staje się powodem zarówno wielu wypadków lotnicznych i samochodowych jak i tragedii mieszkańców, którzy stają się niewolnikami. W podwójnym słowa tego znaczeniu, szczególnie gdy władz nad miastem posiada Jim Rennie. Opadający klosz zawraca z drogi Dale'a Barbarę, żołnierza z Iraku, dla którego nie ma miejsca wśród mieszkańców po jednej ze sprzeczek z synem radnego Juniorem. Nowe prawa jakie ustanowiono pod kopułą • powodują konflikty i jak w każdej książce są czarne strony i bohaterowie, ale pod kopułą coraz mniej tych drugich. Niebywała gęstość zaludnienia, ponad trzydzieści nazwisk, do powiązania między sobą. King przedstawia przegląd amerykańskiej społeczności. Są biali i czarni, są dzieci, dorośli i starzy, są zdrowi i chorzy, ogaci i biedni, psy i inne zwierzęta, • które cierpią nie mniej niż ludzie. Czy jesteś aptekarzem, stomatologiem, księdzem, farmerem czy policjantem - nie ma większego znaczenia. Każdego dotyka problem zamkniętego świata. Pod kopułą dochodzi do przemocy, gwałtów i zbrodni. Presja klosza powoduje, że z ludzi wychodzą najgorsze podłości. Do akcji nie może wkroczyć ani NASA, ani CIA ani wojsko. Pozostaje im tylko obserwować jak ludzie wewnątrz są zdani na siebie samych w warunkach kończącego się prądu, wody i powietrza. Książka działa na wyobraźnię i pozwala stworzyć wizję wielkiej szklanki,którą niegdyś jako dzieci nakładaliśmy na mrówki, muchy czy inne robaki. Żadne z nas nie zdawało sobie sprawy, że w tej szklance odbywa się prawdziwy dramat o być albo nie być. "Ale wszyscy jesteśmy z tego samego miasta, więc gramy razem..."
  • [awatar]
    gswis
    Od sześciu lat Myron Bolitar nie miał okazji korzystać ze swoich detektywistycznych kontaktów. Kiedy w dziwnych okolicznościach znika kolejna nastolatka, Myron składa obietnicę matce Aimee, że zrobi wszystko aby ją odszukać. Sytuacja staje się mętna, kiedy argumenty wskazują ucieczkę z domu. Jednak coraz więcej poszlak wskazuje na inne zagadki wokół tej sprawy. Wiele równoległych tropów wskazuje powiązania z aferą. • Sam Myron staje się podejrzanym numer jeden. W odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu pojawia się jego najbliższe wsparcie w postaci Wina. Coben lubi nawiązywać do wcześniejszych powieści np. "Jeden fałszywy ruch", kiedy Myron odwiedza grób Brensy Sleighter. Pojawiają się tak znajome postaci jak Esperanza czy Wielka Cindy. Ciekawa akcja ale trzeba przyznać, że nie jest to najlepsza książka Cobena. Wprawdzie pogmatwane wątki nie pozwalają jak zwykle na szybkie rozstrzygnięcie zagadki, są trupy i jest dramat rodzinny ale po takich książkach jak "Bez pożegnania" czy "Nie mówi nikomu" czytelnik może mieć takie odczucie.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6 7
  • O krok
    Mankell, Henning
  • Lodowa pułapka
    Cussler, Clive
  • Komora
    Grisham, John
  • Jedyna szansa
    Coben, Harlan
  • Hashtag
    Mróz, Remigiusz
  • Gabinet osobliwości
    Child, Lincoln
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo