Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Karolus

Uwielbiam książki. Najbardziej fantasy, ale czytam wszystko. Lubię też informatykę i nauki ścisłe. W wolnych chwilach czytam, piszę programy komputerowe, gram w gry (nie tylko komputerowe) ale także piszę własne opowiadania. Lubię jeździć na rowerze i łacić po górach. Mieszkam w Poznaniu.
Pozdrawiam wszystkich, Pa pa...

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
11
 • [awatar]
  Karolus
  Małe, ludzkie dziecko trafia do rządzonej przez zwierzęta dżungli. Wychowywany przez wilki, uczony przez niedźwiedzia, z panterą jako najlepszym przyjacielem przygotowuje się do pokonania najgroźniejszego przeciwnika - tygrysa, który poprzysiągł mu śmierć. • Ciekawy, trzymający w napięciu zbiór opowiadań z sympatycznymi zwierzętami w roli głównej. Naprawdę warte przeczytania.
 • [awatar]
  Karolus
  Nowicjusz w świątyni starożytnego boga zostaje wplątany w machinę polityki państwa. Umierający rycerz przybywa do świątyni, kapłani wysyłają chłopca z listem do królowej. Z listu wynika, że królestwo jest w nieb­ezpi­ecze­ństw­ie. Quentin (nowicjusz) razem ze starym pustelnikiem, królową i przyjacielem z koczowniczego plemienia ruszają, by odnaleźć króla i zatrzymać potężnego czarnoksiężnika. Czy wśród burzy, nieprzyjaciół, strachu i zła można znaleźć prawdziwych przyjaciół i sens życia?
 • [awatar]
  Karolus
  Erak - władca Skandian z powodu braku żywności postanawia zaatakować bogate miasto u wybrzeży Arydii. Pojmany przez mieszkańców wysyła swego zastępcę do przyjaciół w Araluenie z prośbą o pomoc. Zwiadowcy ruszają w wielką podróż by ratować wodza piratów. Wielka burza piaskowa, tropy na pustyni, konne wyścigi i wielka bitwa to wszystko by wciągnąć czytelnika. Czy Will zda ostateczny egzamin? Jakie zdolności skrywa księżniczka Cassandra? Kto jest najbliższy sercu Willa? Jak odnaleźć zaginionego w burzy wierzchowca?
 • [awatar]
  Karolus
  Władza w zamek, leżącym na północnej granicy kraju, strzegącym ważnej strategicznie przełęczy zostaje przejęta przez sojusznika wrogów królestwa. Will, Horace, Skandianie i mieszkańcy lasu muszą zebrać wszystkie siły i odbić zamek, który jest niemożliwy do zdobycia. Jak wielką przeszkodą będą wysokie mury, silna armia, i brak doświadczenia? Kto jest prawdziwym "Czar­noks­iężn­ikie­m"? Czy magiczne sztuczki pana zamku mogą zniszczyć piękno miłości? Największa w historii bitwa miłości i przyjaźni z magiczną potęgą zła.
 • [awatar]
  Karolus
  Na północy kraju dzieją się dziwne rzeczy. Ludzie opowiadają, że w lesie zapanowały duchy i zły czarnoksiężnik. Zmroczony długą chorobą władca zamku umiera. W poszukiwanie prawdy o tajemniczych zjawiska wyrusza Will, młody zwiadowca. Razem z wiernym psem i starymi przyjaciółmi próbuje znaleźć odpowiedzi na dręczące mieszkańców wątpliwości. Kim jest tajemniczy czarnoksiężnik i co kryje się w lesie? Kto tak naprawdę włada zamkiem i skąd wzięli się tam Skandianie? Pełna humoru, tajemniczości, świetnych przygód i przyjaciół powieść zaciągnie was w mroki lasów północy.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
37
 • Misja międzyplanetarna
  Vogt, Alfred Elton van
 • Lek na śmierć
  Dashner, James
 • Fantastycznie nieobliczalni. Antologia opowiadań autorów SQN
  Ćwiek, Jakub
 • Zew krwi
  London, Jack
 • Oddział Inferno
  Golden, Christie
 • Mag
  Scott, Michael
Należy do grup

Markus
Sowusia
Olciaczar

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo