Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
madziar
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
46
 • [awatar]
  madziar
  "Ktoś kółeczko narysował, z kółka się zrobiła głowa, oczy, uszy, włosów osiem, usta, nos i dziurki w nosie. Szyja odpowiednio długo, rączka jedna, rączka druga, para nóżek, no i tułów. Na tym koniec. Dość szczegółów." - sympatyczna opowieść o Pannie Kreseczce, którą ktoś nabazgrał na płocie. Nasza Panna ożywa i zaczyna wędrować w różne miejsca, by na końcu odnaleźć swoją mamę i znaleźć przytulny kąt u malarza. Historia przewijała się przez dwa lata wydań "Świerszczyka", by na stałe wejść do kanonu literatury dziecięcej.
 • [awatar]
  madziar
  Lucyna Legut zaprasza nas do świata, w którym charakterystyczną kreską i stylem pisania zadaje uniwersalne pytania o to, czy to faktycznie szata zdobi człowieka? Czy śmiertelni wrogowie mogą się w sobie zakochać, jeśli trochę podmienimy ich wygląd i sposób zachowania? A diabły i anioły - czy postępują zgodnie ze swoją naturą czy "po pracy" zdarzają im się różne wpadki? A może właśnie dominująca cecha charakteru daje znać o sobie zawsze, nawet jak się nie pilnujemy? Co właściwie stanowi o duszy i uczynkach człowieka - może przedmioty, którymi się otaczamy i do których przywykliśmy? • W prostych bajkach Legut poznaje nas z trzema parami bohaterów (kot-pies, diabeł-anioł, czarownica-piekarzowa) i w prostych słowach opowiada o naszych własnych dobrych cechach i słabościach.
 • [awatar]
  madziar
  Te wakacje miały być takie, jak zwykle. Mama smaży dla dziadka kotlety, tata odpoczywa na leżaku z krzyżówką... aż tu nagle do kuchni podkrada się Mała Cicha Stopa - a wtedy mama rozpuszcza włosy, maluje barwy wojenne na twarzy i powraca do swojego prawdziwego imienia - Pięknej Ryby. Ten dzień spędzą zupełnie inaczej niż zwykle, w bardzo intymny, niezapomniany sposób.
 • [awatar]
  madziar
  Lisiczka jest żywiołowym i wesołym zwierzątkiem, wierzy, że wszystko może zrobić i nieumyślnie dokucza swoim przyjaciołom - wilkowi i łosiowi. Pewnego dnia biegnie za czerwoną kulą słońca i gubi się w lesie. Ratuje ją wąż, ale zanim przyjaciele ją odnajdą, wiele się o sobie nauczy.
 • [awatar]
  madziar
  Mama robi zakupy w sklepie, a Maks bawi się na placu zabaw. Nagłe oberwanie chmury sprawia, że plac pustoszeje i pojawia się tylko jeden znajomy pan, z tej samej ulicy, gdzie mieszka Maks, który proponuje mu powiezienie do domu... • Książeczka prewencyjna, ucząca właściwych zachowań wobec obcych osób.
Planowane i pożądane pozycje
 • Uprawa roślin południowych metodą Miczurina
  Murek, Weronika
 • Dawno, dawno temu
  Milne, Alan Alexander
Katarynka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo