Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
patrycjaasia
Najnowsze recenzje
1 2
 • [awatar]
  patrycjaasia
  Każdą książkę Charlotte Link czytam dopóki nie skończę. Dość długo trwało zanim przeczytałam ten tytuł, bo pierwszy raz nie zdążyłam z powodu kolejki w bibliotece, ale za drugim podejściem się udało. Historia wciągająca od pierwszych stron, gdzie nic nie jest takie jakim się wydawało od początku, wielowątkowa a w tle zawarty temat życia z depresją, przemocy w rodzinie, nieumyślnych zaniedbań ze strony systemu opieki społecznej, niebezpiecznych obsesji. Chociaż czasem irytowało,że bohaterki ciągle w sytuacji zagrożenia wybuchały płaczem to jednak zakończenie to istna jazda bez trzymanki. Aż szkoda, że nie ma 2 tomu, bo chętnie bym przeczytała co dalej z życiem bohaterów. To jedna z książek , która aż prosi się o ciąg dalszy. Mimo,że czasem akcja chwilami się dłuży to warto doczytać do końca. Czy dobrze zna się swoich sąsiadów i warto zawsze zaufać własnym przeczuciom. Czekam na kolejne książki autorki.
 • [awatar]
  patrycjaasia
  Świetna książka. Z każdą stroną zaskakuje coraz bardziej a zakończenie. Zupełnie się takiego finału nie spodziewałam.
 • [awatar]
  patrycjaasia
  Uwielbiam kryminały Nele Neuhaus, każdy następny tom zabiera mnie w niezapomnianą podróż pełną tajemniczych intryg i mrożącą krew w żyłach odkryć. • Zawsze kiedy rozpoczynam lekturę nie mogę się oderwać,napięcie jest od początku do końca a gęsta i niepokojąca atmosfera,którą odczuwają bohaterowie udziela się także i mnie. • "W lesie" to mroczny kryminał o zmowie milczenia i bolesnym wydarzeniu sprzed lat. Ktoś kto zna prawdę chce ją za wszelką cenę ukryć. Autorka tutaj skupiła się na Oliverze i jego wspomnieniach z dzieciństwa i młodości. Bardzo ciekawy zabieg. Bardzo interesowało mnie co się stało z Arturem, ale ostateczne rozwiązanie było zupełnym zaskoczeniem. • W tle poruszone są też problemy mieszkańców takich jak walka z nałogiem,samotność ,kłótnie rodzinne czy pozory stworzone pod fasadę rodzinnego domu. • Dodam, że lis na okładce nie został przedstawiony przypadkowo-ma szczególne znaczenie w tej historii, ale tego już trzeba się dowiedzieć sięgając po książkę. Przy zakończeniu wzruszyłam się i zakręciła mi się łezka w oku, bo było ono naprawdę emocjonujące. Nigdy nie wiadomo kim będą znajomi ze szkolnych lat i o tym też jest ta książka. Nie zawsze odpychający gbur jest tym najgorszym a uprzejmy zapraszający na herbatę może być najgorszym zwyrodnialcem.Czekam niecierpliwie na kolejne tomy.
 • [awatar]
  patrycjaasia
  Tyle szumu wokół tej książki a dla mnie była monotonna. Denerwująca główna bohaterka, brak narracji ze strony psychopaty, usypiający styl pisania. Nic mnie nie wciągnęło a tylko mi się dłużyło. Autorka miała genialny pomysł, ale wykonanie średnie. Nie polecam.Są ciekawsze książki z tego gatunku.
 • [awatar]
  patrycjaasia
  Sięgając po książkę nie należy się sugerować dziwnym tytułem, bo to naprawdę kawał mocnego kryminału o brutalnej tematyce jaką jest pedofilia. Dość długo czekałam na tę część cyklu,bo zdobycie książki nie należało do najłatwiejszych, ale w końcu udało się. • Mimo, że książka jest obszerna to ani przez moment nie byłam znużona fabułą. Kartki dosłownie przewracałam zaintrygowana co będzie dalej. • Historia, którą opisała Nele Neuhaus wywarła u mnie mnóstwo emocji po przerażenie, uczucie obrzydzenia, ale też smutek i bezsilność na myśl przez co dzieci muszą przechodzić. Co prawda domyśliłam się kto należy do szajki "złych wilków", ale wiele razy autorka też mnie zaskoczyła. • Pozycja także pokazuje jak łatwo kogoś zniszczyć, w jednej chwili można stracić wszystko: dobrą pracę, rodzinę,szacunek i stać się obiektem drwin. "Człowiek człowiekowi wilkiem" myślę, że to przysłowie idealnie wpasuje się fabułę powieści. Myślę, że każdy powinien przeczytać tę książkę, jednak nie radziłabym zaczynać od niej, jeśli ktoś planuje zacząć serie o Pii Kirchhoff i Oliverze von Bodensteinie. Są w niej nawiązania do poprzednich części i trzeba przeczytać poprzednie tomy, bo można się pogubić. • W książce autorka zostawiła otwarte zakończenie do pewnej sprawy, więc może niebawem doczekamy się części będącej kontynuacją "Złego wilka". "Zły wilk" opisuje wstrząsającą historię o tym jak psychopaci działają w przebraniu, jednak wnosi nadzieję. Humoru w tej ponurej opowieści dodała 6-letnia Lilly, wnuczka Christopha, narzeczonego Pii Kirchhoff. Przeżycia bohaterów zapadają w pamięci. Polecam.
Ostatnio ocenione
1 2
 • Nieproszony gość
  Link, Charlotte
 • Ponieważ cię kocham
  Musso, Guillaume
 • W lesie
  Neuhaus, Nele
 • Za zamkniętymi drzwiami
  Paris, B. A.
 • Zatoka tajemnic
  Ley, Rosanna
 • Zły wilk
  Neuhaus, Nele
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo