Książki, od których nie można się oderwać
1 2
Wiadomości: 1

Polecam trylogię Bereniga Miszczuk ;Kwiat paproci-Szeptucha,Noc Kupały,Żerca są naprawde ciekawe i wciągające,dobrze się czytają

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 12.06.2018 02:03:49
 
Wiadomości: 1

A ja polecam serię książek dete­ktyw­isty­czny­ch autorki Donna Leon. Tłem wszystkich dochodzeń kapitana Brunettiego jest cudowna Wenecja. Książeczki małe, styl elegancki, czytają się z uśmiechem.....

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.07.2018 20:58:40
 
Wiadomości: 2

Polecam całą serię o Jacku Reacherze, autor: Lee Child.
Najlepiej zacząć od tomu pierwszego "Poziom śmierci".
Seria ma chyba 22 części, dobrze byłoby czytać je po kolei ale niekoniecznie - każda opowiada odrębną historię z Jackiem Reacherem - byłym wojskowym w roli głównej.
A więcej o tym, czego dotyczą te książki znajdziecie u Wujka Google - pod tym linkiem www.google.com , wpisując np. Lee Child Jack Reacher :-)

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 02.01.2019 19:03:27 , ostatnia edycja: ewa.krause, 02.01.2019 19:04:22
 
Wiadomości: 1

Witam polecam gorąco serię Kwiat Paproci-Katarzyna Berenika Miszczuk 1 Szeptucha 2 Noc Kupały 3 Żerca 4 Przesilenie Świetnie napisana powieść w której 21-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe a wszystko przez to że Mieszko 1 nie przyjął chrztu. Autorka perfekcyjnie połaczyła czasy współczesne z dawnymi jak również wplotła wątki miłość,zazdrość,zdrada i kwiat paproci. Autorka oryginalne i lekko połączyła dwa czasy lekko i zwinnie wplotła wiele wątków,naprawdę polecam tą serię

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 28.01.2019 15:55:57
 
Wiadomości: 1

monika1969 @ 28.01.2019 15:55


Witam polecam gorąco serię Kwiat Paproci-Katarzyna Berenika Miszczuk 1 Szeptucha 2 Noc Kupały 3 Żerca 4 Przesilenie Świetnie napisana powieść w której 21-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe a wszystko przez to że Mieszko 1 nie przyjął chrztu. Autorka perfekcyjnie połaczyła czasy współczesne z dawnymi jak również wplotła wątki miłość,zazdrość,zdrada i kwiat paproci. Autorka oryginalne i lekko połączyła dwa czasy lekko i zwinnie wplotła wiele wątków,naprawdę polecam tą serię

Również polecam

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 01.07.2019 17:52:01
 
Wiadomości: 1

Moja ulubiona to Dzisiaj Umrzesz Ty. Autorstwa Sue Wallman.

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 12.05.2020 17:19:26
 
Wiadomości: 1

Na czas teraźniejszy:
seria "kryminał pod psem" Marty Matyszczak
oraz
Kroniki Nicci [Pani Śmierci, Całun nieś­mier­teln­ości­, Wojenna nawałnica, {Serce z Czarnego Lodu}]

Link    PW    Źródło
Napisano: 19.05.2020 10:55:11
 
Wiadomości: 2

Jak na ten moment mam dwie serie fantasy, których książki są wciąż na etapie tłumaczeń:

  • Rebecca F. Kuang: Trylogia Wojen Makowych (obecnie są 2 części, a trzecia pojawi się pod koniec czerwca) - dawno nie czytałam tak intensywnej i pełnej zwrotów akcji książki. Ciekawe opisy, dramaty bohaterów oraz puenta dająca dużo do myślenia.

  • Wasilij Machanienko: Droga Szamana (obecnie są 4 tomy z 7, piąty tom pojawi się pod koniec maja/czerwca) - poelcam fanom gier komputerowych zwłaszcza RPG (bo to nowy gatunek literacki LitRPG): akcja, akcja i jeszcze raz akcja do ostatniej strony.

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.05.2021 12:12:12 , ostatnia edycja: Fochcica, 04.05.2021 12:12:50
 
1 2
Szukaj w wątku
Kraków PBP
Agula
ewa.krause
Apsik
ilona3
Randaksela
Nawrotka
dpawlicka
Oszi
tjarek07
monika.kotarba
usunięte konto
jadstabor
stasia1
monika1969
kasiawi

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo