Kultowe komiksy
1 2
Właściciel
Wiadomości: 46

Jak widać biblioteki posiadają też i spory zasób komiksów! Wspaniale, uwielbiam Tytusa odkąd ukazywał się w Świecie Młodych. Pełne wersje i dostępne części przeczytałam właśnie dzięki bibliotece dziecięcej.Niedawno nabyłam pełą serię poprzez prenumeratę i oddałam się przyjemności podróży w dawne czasy. Bardzo zdumiało mnie jak inaczej teraz rozumiem te teksty i przed jakimi zadaniami treściowymi wytyczonymi przez wydawnictwo w roku 1965 musiał stanąć Papcio Chmiel. Z mistrzowską satyrą powplatane wymagane odgórnie wątki, które teraz dorosłego doprowadzają do łez. Czy też czytaliście? Jakie wrażenia po latach? :-)

+2 wyrafinowany
Link    PW    Źródło
Napisano: 31.05.2012 21:27:04
 
Członek
Wiadomości: 324

To faktycznie wspomnienia z młodości. Wtedy liczył się komiks i przygody w wannolocie czy innym dziwadle, a ideologia, którą miał przemycać, jakoś się nie przemycała ;-) w Tytusie komusza propaganda i jedynie słuszna droga partii została na tyle zakamuflowana, że niby jest, ale jednak mózgu nie pierze.

Z dawnych lat preferuję Kajko i Kokosza. Oj, chętnie wrócę do nich ;-)

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.06.2012 00:05:49
 
Redaktor
Wiadomości: 48

Oczywiście Kajko i Kokosz. Poza tym Podziemny front, Kapitan Kloss i Kapitan Żbik. A wcześniej Koziołek Matołek, Małpka Fiki-Miki i Smok Wawelski, a także Czterej Pancerni. Później Asterix. Teraz Gwiezdne Wojny i Thorgal, oraz Komiks Fantasy.

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.06.2012 08:50:27 , ostatnia edycja: Markus, 04.06.2012 15:32:50
 
Członek
Wiadomości: 88

Myślę, myślę i wymyśliłem bezmyślnik ~
Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu.
(Tytus de Zoo)

:)😊

Uwielbiam Tytusa.

No i Thorgal rzecz jasna. Chyba jeden z lepszych komiksów jaki wyszedł kiedykolwiek.

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 16.07.2012 12:38:09 , ostatnia edycja: dariusz, 16.07.2012 12:39:26
 
Właściciel
Wiadomości: 46

Dla Tytusa można by otworzyć osobny wątek - temat rzeka :-) też go uwielbiam. Ostatnio znalazłam w sieci komiksy Star Wars! nie wiedziałam, że są.. Jakieś doświadczenia?

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.07.2012 20:40:47
 
Członek
Wiadomości: 324

Tytus wymiata :)😊

Biorąc pod uwagę w jakich czasach przyszło Papciu Chmielowi tworzyć, to nie było łatwo. Miał przecież prikazy od komuchów, jaki lep propagandy ma być w kolejnych księgach. I pozornie w nich był. Ale na tyle skomizowany, że nijak propagandy nie szerzył, a niekiedy ją nawet nieco ośmieszał. Może faktycznie warto pogadać o Tytusie w całkiem osobnym wątku :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.07.2012 23:18:43
 
Redaktor
Wiadomości: 48

Ostatnio wpadł mi w ręce "Szninkel". Wreszcie będę mógł przeczytać.

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2012 09:46:50
 
Członek
Wiadomości: 88

"Szninkiel" to było coś... Mam go wciąż już od chyba 25 lat. Mam wersję czarno-białą i w tamtym okresie zacząłem go zamalowywać pisakami :0

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.08.2012 08:11:06
 
Właściciel
Wiadomości: 46

Ojej, a cóż to takiego? ominęło mnie coś? może jednak jestem do czegoś za młoda :D😄 proszę o oświecenie!

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.08.2012 20:41:46
 
Członek
Wiadomości: 88

Kultowy komiks fantasy rysowany przez Rosińskiego (od Thorgala). Przesycony erotyką, więc nie zaliczam do bajek.

w.bibliotece.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.08.2012 22:29:49
 
1 2
Szukaj w wątku
szu
wojciech
dariusz
Markus
myszy0

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo