Pieskie wakacje

Autor:
Daria Kaczmarek
Ilustracje:
Marianna Oklejak
Wydawcy:
Legimi (2011)
Demart (2008-2011)
Wydane w seriach:
Z biglem
Z Biglem - Demart
ISBN:
978-83-7427-426-5, 978-83-7427-810-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
4.5 (2 głosy)

Akcja książki „Pieskie wakacje” zaczyna się w pierwszym dniu wakacji. Główna bohaterka Marysia, właścicielka kota Ziutka budzi się w fatalnym humorze, ponieważ: jej rodzice wyjechali na stypendium naukowe do Kanady, wszystkie koleżanki są na obozach lub koloniach, a ona pozostała pod opieką ciotki Stefy, zapalonej kucharki.

Wakacje rysują się jej wyłącznie jako pasmo nudy. Jednak już pierwszego dnia ktoś podrzuca pod drzwi mieszkania Marysi psa. Pies okazuje się suczką i do tego szczenną. Marysia z ciotka Stefa przygarniają całą gromadkę, a dziewczynka próbuje znaleźć dla szczeniaków nowych opiekunów. Natomiast ciotka Stefa spotyka swojego dawnego narzeczonego, który po długiej emigracji wraca na dobre do kraju.

Pan Michał zaprasza ciotkę Stefę i Marysię (oraz wszystkie zwierzaki) do swojego domku nad jeziorem, aby tam wspólnie z nim spędziły wakacje. Tam z kolei Marysia spotyka swojego kolegę ze szkoły – Kostka, jego braciszka i nowych znajomych. Marysia i jej nowa paczka spędzają ze sobą dużo czasu korzystając z uroków lata i gościnności ciotki Stefy.

Psy dokazują, kwitnie miłość między ciotką o panem Michałem, a Marysia coraz bardziej lubi Kostka. W czasie jednej z wypraw do lasu nastolatkowie znajdują dzikie wysypiska śmieci. Udaje im się zauważyć sprawców więc zgłaszają sprawę na policję. Ponieważ obawiają się, że policja będzie działać zbyt opieszale, decydują się na nocną wyprawę, aby pomóc policjantom w ujęciu sprawców. Okazują się nimi złodzieje samochodów, którzy do lasu wyrzucali m.in. części samochodowe. Rodzice niezbyt zachwyceni działaniami dzieci doceniają ich odwagę.

Książka „wciąga” od pierwszej strony, jest napisana z humorem, z odrobiną ironii; dowcipnie zilustrowana, dzieje się w niej dużo i szybko. Przeznaczona jest dla czytelników w wieku 10-13 lat.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Wesoła książka, ładnie zakomponowana graficznie. • Rodzice Marysi Wejchert wyjechali do Kanady na dwumiesięczne stypendium. Dlatego dziewczyna ma spędzić wakacje z ciotką Stefą. Ale jak tu wytrzymać w dusznym mieście, gdy wszyscy wyjechali? Na dokładkę, dla wiecznie odchudzającej się dwunastolatki towarzystwo nieziemsko gotującej ciotki jest co najmniej kłopotliwe. • Przygoda jednak czeka tuż za drzwiami w postaci… porzuconej jamniczki, która rodzi słodkie szczenięta. Do ciotki Stefy zaś przyjedzie adorator z lat młodości – przedsiębiorczy Misiaczek. • To będą niezapomniane wakacje. • Polecam! Solidna porcja dobrej zabawy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo