Magia sprzątania

Tytuł oryginalny:
Life-changing magic of tidying
Autor:
Marie Kondō ...
Tłumacz:
Magdalena Macińska
Wydawcy:
Muza SA (2015-2023)
Muza Audioteka.pl (2016)
Audioteka.pl (2016)
Legimi (2015-2016)
Autotagi:
druk
książki
poradniki
Więcej informacji...
3.6 (16 głosów)

Bałaganiarstwa się nie dziedziczy, nie jest ono także związane z brakiem czasu, to raczej nagromadzenie błędnych przekonań o porządkowaniu.Autorka, czołowa japońska ekspertka od sprzątania, prezentuje własną metodę – KonMari - na uporządkowanie najbliższego otoczenia, zmianę podejścia do życia i sposobu myślenia. Omawia istotne decyzje, które należy podjąć, aby było to możliwe. Pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki. Kluczem do sukcesu jest porządkowanie w prawidłowej kolejności oraz zatrzymanie tylko tych rzeczy, które kochasz. To wszystko powinno odbyć się szybko i za jednym razem. Potem przez resztę życia jedynym zadaniem będzie dokonywanie wyboru.Metoda KonMari pomaga przemienić nie tylko przestrzeń mieszkalną, ale i całe życie: nabrać pewności siebie, osiągnąć sukcesy zawodowe oraz zyskać motywację i zapał do zbudowania życia, jakiego się pragnie. Lektura "Magii sprzątania" da ci odwagę do zmiany tych sfer życia, które nie przynoszą ci zadowolenia: zakończenia toksycznego związku, uwolnienia się od lęku przed nieznanym albo po prostu pozbycia się kilku kilogramówW tej książce znajdziesz też odpowiedzi na pytania:

 • Jak selekcjonować przedmioty?
 • Jak utrzymać porządek wokół siebie?
 • Jak rozróżnić to, co naprawdę cenne?
 • Jak sprawić, aby przedmioty odnalazły swoje właściwe miejsce?
 • Co zrobić, gdy nie potrafisz niczego wyrzucić?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
 • Na początku entuzjazm, że uda się ale z czasem zdumienie że ani słowa o ekologii, zero rad n.t. zakupoholizmu, ograniczaniu zakupów, jedynie o radykalnym egoistycznym wywalaniu wielu worów z rzeczami prawie bez zastanowienia jak pozbycie się ciężaru bez jakiejkolwiek odpo­wied­zial­nośc­i, zero pomysłów wykorzystania ich do nowych celów, może przeróbki ubrań. Tak jakby rzeczy były tylko dla egoistycznej przyjemności, radości. Nieważne co się stanie z toną rzeczy, chyba ekologia jest obca Japończykom jak tego słucham...lub to wszystko pływa w oceanie (?) Nic nawet o segregacji..
  +2 trafna
 • Słaba :( przede wszystkim nie jest o sprzątaniu a porządkowaniu - błąd tłumacza bo w naszej kulturze sprzątanie to też efektywne mycie i utrzymanie czystości. Można mieć wszystko pięknie poukładane, niezagracone ale po prostu brudne! Także tytuł mylący. • Rady.... nieadekwatne do Polskiej rzeczywistości i wręcz kłócące się z ekologią (wyrzuć przeczytaną książkę, najwyżej kupisz ją jeszcze raz gdy zechcesz o niej wrócić...) i logiką. • Personifikacja rzeczy np. torebki...(należy jej się odpoczynek po noszeniu Twoich rzezy) irytujące. • Generalnie kilka praktycznych ad, które można by zamieścić na max20 stronach. Tylko dla koneserów.
  +2 trafna
 • Gdyby nie fakt, że wcześniej zaczęłam powali odgruzowaywać swoją przestrzeń, to pomyślałabym, że ta książka, to jakiś żart. • Zważywszy na różnice kulturowe pewne fragmenty wydają się kontrowersyjne, ale ogólnie książka bardzo przydatna, gdy ma się problem z wyrzucaniem rzeczy. A ja go miałam. Wywalić przedmioty nieprzydatne, stare i zniszczone to żaden problem, ale co z innymi? Zostawiaj i otaczaj się rzeczami, które kochasz. Oto lekcja, jaką wyciągnęłam z tej książki. Niby oczywista sprawa, ale z drugiej strony? • PS. Trochę dystansu do książki nie zaszkodzi, w końcu jest tylko o sprzątaniu;)
  +2 trafna
 • Weekend przed nami, więc w większości domów to czas na sprzątanie. Ale... czy nie masz czasem wrażenia, że to syzyfowa praca. Ubrania dopiero co skrzętnie złożone znów rozpełzły się po całym mieszkaniu, w kącie leży stos gazet i papierów, których przecież jeszcze niedawno tam nie było, a książki znów ułożyły się w malowniczy stosik na podłodze, bo zabrakło dla nich miejsca na regale. Rzeczy w przedziwny sposób ciągle przybywa i nigdy nie możemy znaleźć tego, czego akurat potrzebujemy. Jeśli czytając te słowa, pomyślałeś – „O rany, to o mnie”, to mam książkę specjalnie dla Ciebie. To „Magia sprzątania” Marie Kondo – czołowej japońskiej ekspertki od porządków. Autorka podpowie, jak uporać się z nadmiarem rzeczy, i sprawić, żeby te, które zostaną, dobrze nam służyły. I chociaż niektóre rady mogą wywołać uśmiech sceptycyzmu na twarzy, to myślę, że po książkę warto sięgnąć. Dla mnie nowością był pionowy sposób składania i układania ubrań w szufladzie. Ma swoje zalety! Chętni mogą również podejrzeć techniki porządkowania w stylu KonMar na youtube. Polecam! I pamiętaj, sprzątanie to nic innego, jak tylko odkładanie rzeczy na swoje miejsce. am
  +2 trafna
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Inne tytuły:Life-changing magic of tidying, 2014 Japońska sztuka porządkowania i organizacji
Autorzy:Marie Kondō Izabella Lektor Bukowska
Tłumacz:Magdalena Macińska
Lektorzy:Magdalena Macińska Izabella Bukowska
Wydawcy:Muza SA (2015-2023) Muza Audioteka.pl (2016) Audioteka.pl (2016) Legimi (2015-2016)
ISBN:978-83-287-0501-2 978-83-287-0502-9 978-83-287-2515-7 978-83-7758-982-3 978-83-7758-983-0
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania poradniki poradniki i przewodniki proza publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 26 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo