Całe miasto o tym mówi

Tytuł oryginalny:
Whole town's talking
Autor:
Fannie Flagg
Tłumacz:
Dorota Dziewońska
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2018)
Legimi (2018)
ISBN:
978-83-08-06477-1, 978-83-08-06647-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
3.5 (4 głosy)

Każde miasto skrywa tajemnice, które nie powinny wyjść na światło dzienne…

Nowa powieść autorki niezapomnianych Smażonych, zielonych pomidorów

Bestseller dziennika „The New York Times”

Elmwood Springs w Missouri to zwykłe miasteczko jakich wiele w Ameryce. Coś dziwnego jednak dzieje się na lokalnym cmentarzu. Spokojne Łąki, tak nazywa się to miejsce, bynajmniej nie są spokojne... Zdziwicie się, ale wszystkie plotki, żarty i intrygi dotyczące mieszkańców Elmwood Springs tu właśnie mają swoje źródło!

A jest o czym rozprawiać. Miasteczko założył w 1889 roku szwedzki imigrant, Lordor Norstrom. Szybko dołączyli do niego inni przybysze z Europy, w tym wybrana dla niego przez… korespondencyjne biuro matrymonialne żona. Kolejne pokolenia pierwszych osadników przyczyniają się do rozwoju miejscowości, a my z uśmiechem i zadumą śledzimy ich perypetie rodzinne, kryzysy i sukcesy na tle ważnych wydarzeń, od pierwszej wojny światowej, przez walkę sufrażystek o prawo do głosowania, wielki kryzys, wynalezienie telegramu po lądowanie na Księżycu i narodziny technologii cyfrowej.

Tę ciepłą i wzruszającą opowieść o życiu, poczuciu wspólnoty i trwaniu, o tym, jak ważna jest rodzina i przyjaciele, Fannie Flagg snuje z typowym dla siebie humorem i serdecznością, przetykając ją prostymi życiowymi mądrościami, które są najlepszym antidotum na stresy i koszmary współczesności.

Fannie Flagg w najlepszym wydaniu — „The Florida Times-Union”

Zachwycająca — „The Washington Post”

Pełna domowych mądrości i napełniająca otuchą — „Kirkus Review”

Ciepła i ujmująca — „Miami Herald”

Poprowadzona z wielką łagodnością opowieść skłania czytelnika do przemyśleń na temat życia, miłości i utraty — „Star Tribune”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Fannie Flagg przygotowała kolejną gratkę dla fanów sympatycznego Elmwood Springs. Czytelnicy dobrze pamiętający jej powieść "Dogonić tęczę" mogą dostrzec drobne nieścisłości dotyczące losów niektórych bohaterów, ale sama fabuła wciąga od pierwszej strony i jak zwykle urzeka oryginalnym humorem i nutką melancholii. "Całe miasto o tym mówi" to prawdziwa kronika Elmwood Springs!
  • Bardzo przyjemna, lekka książka. Może przejście przez tyle pokoleń powoduje momentami zagubienie (kto jest czyim krewnym?), smutno się też czyta o śmierci prawie wszystkich bohaterów. Ale powieść udana, miła.
  • dobry pomysł z cmentarzem niestety zgubił się w już w treści z wcześniejszej książki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo