Hanka:

pierwsza powieść o Ordonównie

Autor:
Katarzyna Droga
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2019)
Znak Litera Nova (2019)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2019)
Znak Literanova (2019)
ISBN:
978-83-240-5629-3
Autotagi:
biografie
druk
książki
powieści
proza
4.3 (7 głosów)

Porywająca opowieść o córce kolejarza, która została polską Gretą Garbo. I o tym, że szczęście nie uśmiecha się tylko raz. Wyszła na scenę wystraszona, blada. Muzyka gruchnęła, ale ona nie mogła wydobyć z siebie głosu. Wybiegła za kulisy z płaczem, wśród drwin i gwizdów. Koleżanki patrzyły z nieskrywaną satysfakcją. Co jej pozostało? Wrócić do obskurnej kamienicy na Woli i zostać krawcową jak matka? A może udowodnić światu, że klęska poprzedza wielki sukces? Gdy dziesięć lat później jechała przez Warszawę własnym luksusowym chevroletem, ścigały ją zachwycone spojrzenia i szepty: "To Ordonka!". Mężczyźni za nią szaleli, a kobiety czesały się i ubierały tak jak ona. To dla niej hrabia Michał Tyszkiewicz popełnił mezalians, którego rodzina nigdy mu nie wybaczyła. A Hanka kochała mocno, odważnie, całym sercem - ale tylko na chwilę. Katarzyna Droga zabiera czytelnika we wspaniałą podróż w szalone lata dwudzieste, w świat szarmanckich mężczyzn i kobiet równie pięknych, co bezwzględnych.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Barwna, ciekawa opowieść o aktorce, która swoje pierwsze kroki na deskach teatru stawia w trakcie XX lecia międzywojennego.
  • Książka ciekawa i warta przeczytania.Polecam.
  • Rewelacyjna.Nie dość,że fascynujaca treść, bo wyjątkowa bohaterka, to doskonały język.Książka w mistrzowski sposób oddaje atmosferę światka artystycznego i literackiego przedwojennej Warszawy, napisana ze swadą, humorem, ale i nostalgią.Również ciężkie czasy wojny. Napisana wspaniałym językiem. Widac mistrzostwo polonistki.Trzeba przeczytać.Koniecznie
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo