Przerwane milczenie

Tytuł oryginalny:
Am Ende des Schweigens
Autor:
Charlotte Link
Tłumacz:
Sława Lisiecka
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2009-2015)
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.1 (17 głosów)

Charlotte Link nazywana jest niemiecką królową kryminałów. "Przerwane milczenie" już na początku zaskoczy czytelnika morderstwem. Zbrodnia jest tu jednak tylko wstępem do tego, co ma dopiero nadejść. Grono przyjaciół: Leon z Patricią oraz ich dwie córki, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie Jessicą. Od lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury, którą Patricia odziedziczyła po swoim dziadku. Trzech mężczyzn już od czasów szkolnych łączy bliska przyjaźń. Jessica, która dopiero rok temu dołączyła do grupy, szybko zauważa, że ta sielanka jest tylko pozorna, beztroski nastrój to jedynie złudzenie, a wszyscy zachowują się tak, jakby mieli coś do ukrycia. Niespokojną atmosferę pogarsza nagłe pojawienie się tajemniczego Phillipa Bowena. Nieznajomy utrzymuje, że jest przyrodnim bratem Patricii i rości sobie prawa do połowy majątku Stanbury. Fałsz i obłuda zaczynają niszczyć przyjacielskie więzi, coraz trudniej jest zachowywać pozory. Im bardziej Jessica analizuje fakty, tym gorzej czuje się w samotnym domu. Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się, gdy pewnego dnia wraca z samotnego spaceru po okolicy i zastaje w domu makabryczny
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Najlepsza książka Link jaką miałam okazję przeczytać. Rewelacyjna. Wciąga i trzyma w napięciu już od pierwszych stron do samego końca.
  • Wciągająca fabuła. Trochę dreszczyku... Mało niespodzianek :)
  • Książka łatwa w czytaniu, ale jak dla mnie mało wciągająca. Wątek zbiorowego morderstwa był dosyć łatwy do odgadnięcia. Ogólnie mówiąc - książka w porządku.
  • "Przerwane milczenie" to świetna powieść psychologiczna. Spodziewałam się, że będzie to thriller, bo tak została ta książka zaklasyfikowana, ale nie przypisałabym jej do tego gatunku. Owszem, pojawia się zbrodnia, poszukiwany jest morderca, historia trzyma nas w napięciu do samego końca. Jednak główny motyw to relacje grupy przyjaciół, które oparte są na bardzo dziwnych i dość tajemniczych relacjach. • Autorka świetnie przedstawia każdy przypadek pod względem psychologicznym, przeanalizowane zostały indywidualne historie postaci i ich dzieciństwo. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Porównałabym nawet tę książkę do klimatu Agaty Christie. Od samego początku wiemy, że zbrodnia się wydarzy. Czekamy tylko kiedy i już wiemy, że ten moment zbliża się nieuchronnie. Zaskakuje nas jednak ogrom tej zbrodni, bo czegoś takiego się nie spodziewaliśmy! Stawiamy sobie pytanie - kto zabił? Podejrzenia padają na konkretne osoby, w tym również na osoby z grona "przyjaciół". Gwarantuję, że prawie do samego końca nie będziesz znał/a rozwiązania tej zagadki, choć ta wcale nie musi Cię zaskoczyć!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Charlotte Link
Tłumacz:Sława Lisiecka
Lektor:Ewa Abart
Wydawca:Wydawnictwo Sonia Draga (2009-2015)
ISBN:83-7391-266-5 978-83-7508-155-8 978-83-7508-398-9 978-83-7508-488-7 978-83-7508-815-1 978-83-7508-115-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo