Niebieskie motyle

Autor:
Anna Sakowicz
Wydawcy:
Edipresse Polska (2020)
Edipresse Kolekcje (2020)
Edipresse Książki (2019)
Legimi (2019)
Wydane w seriach:
Książki - Edipresse
Książki
ISBN:
9788381772815, 9788381772891
978-83-8177-271-6, 978-83-8177-650-9
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
2.0 (3 głosy)

Niewiele wiemy o najbliższych, a pozory często mylą

Bohaterkami powieści są trzy siostry: Ania (nauczycielka), Gosia (malarka) i Matylda (stewardesa). Pewnego dnia znika średnia z sióstr, zaczynają się więc poszukiwania w zaułkach Chełmna. Okazuje się, że Ania i Matylda niewiele wiedzą o życiu Gosi, choć wydawało się, że mają ze sobą dobry kontakt. Każdy ślad prowadzi na manowce, odkrywając kolejną tajemnicę Małgorzaty. Czy malarka żyje? Czy jej zniknięcie jest artystycznym happeningiem? Dlaczego tak uparcie malowała niebieskie motyle?

Autorka prowadzi czytelnika w poszukiwaniu Gosi jak przez labirynt, przypominając, że nie wszystko jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak prawidłowa odpowiedź zazwyczaj leży w zasięgu ręki, a o najważniejsze sprawy nie można przestać walczyć. Bo to one nadają życiu prawdziwe barwy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • W czasie pandemii wybrałam kilka lżejszych ksiażek, aby zrelaksowac sie w tym trudnym czasie. Ksiażki pani Anny Sakowicz cieszą sie duzym powodzeniem w bibliotekach, więc siegnęłam z cieklawością do jej najnowszej powieści. Jesli chodzi o fabułę, to jest nawet dość ciekawa. Intryga toczy się wokól wątku zaginięcia jednej z trzech sióstr, bardzo mocno zwiążanych z sobą w dzieciństwie, których losy, jako osób dojrzałych, rozeszły sie, co jest z resztą naturalnym procesem życiowym. Zaginiona Gosia to artystka, która zawsze żyła bardzo nieszablonowo, wymykajac się rodzicielskiej kontroli, przystarzajac innym kłopotów i trosk, i niewolna od błędów młodosci, co przypłaciła nieudanym małżeństwem, ale całkiem udanym potomstwem. Pozostałe siosrty zjeżdzają się i prowadzą śledztwo w sprawie odnalezienia zaginionej. Ozywaja dawne uczucia, żale i animozje, ale też solidarnosc rodzinna.I tu się rozczarowałm, gdyż fabuła stała się tu, przynajmniej w moim odczuciu sztuczna, a samo zakończenie mnie rozczarowało. Nie musi byc to oczywiscie tak samo ocenione przez inne osoby czytajace tę ksiażkę. Spodziewwałam się bardziej radosnej treści i bardziej zabawnego zakonczenia. Być moze jest to skutek moich niespełnionych oczekiwań czytelniczych i dlatego moja ocena tej powieści nie jest zbyt wysoka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo