Mów mi Win

Tytuł oryginalny:
Win
Autor:
Harlan Coben
Tłumacz:
Magdalena Słysz
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-8215-707-9, 978-83-8215-721-5
978-83-8215-809-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (16 głosów)

Najnowsza powieść Harlana Cobena.

Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce.

Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania.

Aż do teraz. W Upper West Side, w apartamencie na ostatnim piętrze znaleziono ciało mężczyzny. Oprócz zwłok uwagę policji przykuwają dwa przedmioty: skradzione płótno Vermeera i skórzana walizka z inicjałami WHL3. Po raz pierwszy od lat mundurowi mają wyraźny tropy nie tylko w sprawie porwania Patricii, ale także w innej nierozwiązanej sprawie FBI, związanej ze skradzioną walizką i cennym obrazem. Ślady jednoznacznie prowadzą do pewnego mężczyzny…

Windsor Horne Lockwood III lub Win – jak nazywają go przyjaciele – nie wie, jak skradzione dawno temu jego rodzinie walizka i obraz trafiły w ręce ofiary zagadkowej zbrodni. Kiedy FBI ujawnia, że martwy mężczyzna stał również za aktami terroryzmu, Win musi odkryć, co łączy te tak różne sprawy sprzed lat. Na szczęście ma do dyspozycji trzy rzeczy, których brakuje FBI: osobisty związek z co najmniej jedną ze spraw, nieograniczone środki finansowe i możliwość wymierzenia sprawiedliwości według własnych zasad.

Coben nigdy, przenigdy cię nie zawiedzie.

Lee Child

Coben, jak to ma w zwyczaju, nie stroni od dylematów moralnych, które czytelnicy będą mogli z przyjemnością roztrząsać, a przyspieszająca puls akcja sprawi, że strony same będą się błyskawicznie przekręcały.

BookPage

Przewrotne zwroty akcji, szybkie tempo i dowcipne dialogi. Czy mimo wszystko antybohater może zostać bohaterem? Win odpowiada na to pytanie w satysfakcjonujący i zaskakujący sposób.

BookTrib

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • głównym bohaterem jest przyjaciel Myrona, przyjemnie czyta się rozwikłąnie zagadki jego oczyma
  • Jest OK, ale tęsknię za poprzednim głównym bohaterem: MB. No i trochę to "przefajnione", ale jako rozrywka OK.
  • Wow!!! Pierwsza książka autora. Wybrana świadomie, w celu wypróbowania marki i, jakież zaskoczenie, (hihichacha), że świetnie się czytało (hihichacha). • Rozrywka bardzo dobrej próby. Tak, wiem; WSZYSCY to wiedzą(!!!!) Ale ja naprawdę przeczytałem "Mów mi win" z nadzieją, ze się ponabijam, odłożę po -nastu stronach i będę mógł powiedzieć: "...a nie mówiłem?!" • Sumując: gwiazdek tyle, ile się należy. • Nie napiszę "polecam" bo po co? • Bee stosował, w umiarkowanych dawkach, w terapii odstresowania po np. przyjęciu nadmiernej dawki zdenerwowania. • Tak będzie. No. Raczej. • (Opinia na L.C.)
  • Bardzo dobra książka, najlepszy Coben od lat, czyta się bardzo szybko
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo