Psy bez łańcucha

Autor:
Seweryn Mazur
Wydawcy:
Wydawnictwo Kawka (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-962771-0-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
elementy biograficzne
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
reportaże
sprawozdania
2.0

W obliczu fali hejtu i braku zaufania do policji, Seweryn Mazur dolewa oliwy do ognia. Policjantom pracującym na pierwszej linii daje możliwość nieskrępowanej wypowiedzi i ujawnienia tego, co dzieje się za kulisami. Bezceremonialnie obnaża prawdziwe oblicze formacji i tworzących ją ludzi.

Zuchwałe kradzieże, brutalne rozboje, głośne demonstracje, ale i bestialskie morderstwa – tak wygląda codzienność policjantów pełniących służbę w różnych wydziałach formacji, którzy zgodzili się porozmawiać z autorem i zdradzić to, o czym w większości nie mamy pojęcia. Opowiadają, jak wygląda świat z drugiej strony, jak widzą go psy bez łańcucha – policjanci nie znający kompromisów i półśrodków. To brawurowo napisany, nieocenzurowany zapis rozmów z policjantami w służbie, którzy nie boją się mówić o tym, co czują naprawdę, co ich irytuje i denerwuje w pracy. Nie ma tu miejsca na upiększanie czy wygładzanie rzeczywistości.

"Psy bez łańcucha to ciekawy kąsek literacki dla czytelników reportaży, literatury faktu, a nawet kryminałów, wszak nie brakuje tam mocnych słów, szczerych emocji, rozczarowań, wspomnień funkcjonariuszy z akcji. Autor łamie stereotypy i ukazuje obraz Policji, jakiego dotąd nie znaliście."

fragment opinii z serwisu lubimyczytac.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo