Arabskie opowieści:

historie prawdziwe

Autor:
Tanya Valko
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2022-2023)
ebookpoint BIBLIO (2022-2023)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
Arabskie opowieści 2
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.0 (3 głosy)

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej książek pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć?

Z własnego życia!

"Arabskie opowieści" opisują ekscytujące losy zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi. Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, często kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach. Będziemy śledzić niezwykłe losy polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, ale też tragedie kobiet uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami.

W "Arabskich opowieściach" miłośniczki "Arabskiej sagi" odnajdą pierwowzory kluczowych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko opisuje świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała. "Arabskie opowieści" to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłej nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii i asystentki ambasadorów RP. Mieszkała w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Od 2018 r. żyje w Polsce. Jest autorką bestsellerowej "Arabskiej sagi", w tym "Arabskiej żony", "Arabskiej córki", "Arabskiej krwi" i "Arabskiej księżniczki". Następnie powstała dwutomowa "Azjatycka saga": "Okruchy raju" i "Miłość na Bali". Do krajów Bliskiego Wschodu powraca w tomach: "Arabska krucjata", "Arabski mąż", "Arabski syn", "Arabski raj", "Arabski książę", "Arabska wendeta", "Arabska Żydówka", "Arabska kochanka" i "Arabska zdrajczyni".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Bardzo interesujaca książka opisuje Polaków mieszkających za grnaicsmi panstwa pokazuje jak bardzo można się ustawić gdy ma się znajomości i dobrze włada językiem.
  • o ile nie czytam biografii to ta napisana w niesztampowy sposób, wyjaśnia jak wiele "arabskiej" rzeczywistości znajduje się w książkach pisarki
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
KatarzynaP98
Opis
Autor:Tanya Valko
Lektor:Ewa Abart
Wydawcy:Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2022-2023) ebookpoint BIBLIO (2022-2023) Legimi (2022)
Serie wydawnicze:Arabskie opowieści 2 Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8295-184-4 978-83-8295-759-4 978-83-8295-786-0 978-83-8295-990-1 978-83-8352-094-0
Autotagi:audiobooki biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo