Bliżej słońca

Tytuł oryginalny:
Sunflower
Tłumacz:
Dorota Kaczor
Autor:
Richard Paul Evans ...
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2005-2013)
Wydane w seriach:
Zaczytaj się
Znak Litera Nova
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.1 (11 głosów)

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym. äWszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmyö. Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Doskonała książka. Warto przeczytać!
  • Sięgnęłam właśnie po książkę Paula Richarda Evansa "Bliżej słońca". Jest to druga czytana przeze mnie powieść tego autora. Wcześniejsza, • pt. "Obiecaj mi", zaciekawiła mnie bardzo i spowodowała, że postanowiłam zaglądnąć do innych jego książek. Już początek zapowiadał się bardzo ciekawie. Autor rozpoczyna akcję powieści od przedstawienia kilku różnych wątków: młody lekarz, próbuje ratować życie dwojga ludzi: chłopca i mężczyzny, ale jest bezsilny wobec tych przypadków, pacjenci umierają, mimo jego wysiłków, a główna bohaterka powieści Christine, tydzień przed ślubem, zostaje porzucona przez narzeczonego i przeżywa poważny kryzys. Koleżanka namawia ją, na wyprawę z wolontariuszami do Peru, na której mają pomagać ubogim, bezdomnym dzieciom... • Los łączy bohaterów i sprawia, że ich życie zmienia się i przewartościowuje. W wyniku ciężkich przeżyć nie załamują się, lecz sens życia odnajdują w pomocy słabszym i bezbronnym. Książka wzrusza, uczy empatii, a czasem wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika.
  • Bardzo przeciętna książka - rozwój akcji niemalże od początku do przewidzenia. Gdybym miała określić rodzaj - to typowe romansidło. Nie polecam.
  • Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce. Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? • Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca. (nota wydawcy)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
ww_librarians
Opis
Inne tytuły:Słonecznik
Tłumacz:Dorota Kaczor
Autorzy:Richard Paul Evans Nicholas Evans
Wydawca:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2005-2013)
Serie wydawnicze:Zaczytaj się Znak Litera Nova
ISBN:978-83-240-1698-3 978-83-240-2419-3 978832424193 83-240-1698-3 978-83-240-169-3 978-83-240-1694-3
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo