Dusza skrzypiec Wieniawskiego

Inne tytuły:
Soul Of Wieniawski's Violin
The Soul Of Wieniawski's Violin
Zdjęcia:
Dariusz Wujek
Komentarz:
Marek Dyżewski
Producent:
Wojciech Czemplik
Wykonanie:
Wojciech Czemplik
Robert Adamczak
Reżyseria nagrania:
Łukasz Kurzawski
Scenariusz:
Wojciech Czemplik
Wydawcy:
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera
Dux , Lech Tołwiński Małgorzata Polańska-Szostakowska
Autotagi:
CD
film i wideo
nagrania muzyczne
rejestracje audio i wideo
Źródło opisu: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu - Katalog centralny
Więcej informacji...

Melomanom i miłośnikom historii muzyki, polecamy wyjątkowe wydawnictwo płytowe. To CD, na którym Wojciech Czemplik wykonuje utwory muzyki klasycznej – m.in. Henryka Wieniawskiego, Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, czy Alfonsa Szczerbińskiego (którego dorobek znajduje się w zbiorach świętogórskich), grając na niezwykłym instrumencie – skrzypcach z 1723 roku, pochodzących z pracowni włoskiego lutnika Pietro Guarneriego z Wenecji, należących niegdyś do samego Henryka Wieniawskiego. Na płycie towarzyszy mu pianista Robert Adamczak. Te nagrania to wyjątkowy projekt, bowiem w Polsce nie ma ani jednego instrumentu, który należał do wybitnego polskiego kompozytora, jakim był Henryk Wieniawski. Wojciech Czemplik od wielu lat wnikliwie studiuje losy i historię tych skrzypiec a także warsztat lutników, spod ręki których wyszły. Przede wszystkim jednak próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy w skrzypcach tych brzmi echo gry polskiego wirtuoza. O niezwykłym dziedzictwie instrumentów Henryka Wieniawskiego Wojciech Czemplik rozmawia z wybitnymi skrzypkami, m.in. prof. Ilyą Grubertem, Paulem Huangiem i Klaidim Sahatçim którzy obecnie mają możliwość gry na skrzypcach polskiego kompozytora. Zapisem tych rozmów jest film „Dusza skrzypiec Henryka Wieniawskiego” (zdjęcia Darek Wujek), który również wchodzi w skład tego nowego wydawnictwa. Wojciech Czemplik gra na skrzypcach od wielu lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zawodowo związany jest z popularnym zespołem „Stare Dobre Małżeństwo”. Ma w dorobku również liczne projekty artystyczne i nagrania utworów muzycznych w stylu klasycznym, etno i new age. Od 20 lat współtworzy i jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana” na Świętej Górze. Płycie CD towarzyszy film na płycie DVD pod tym samym tytułem. Album „Skrzypce Henryka Wieniawskiego” polecamy nie tylko koneserom muzyki klasycznej, ale wszystkim, których poruszają opowieści i historie zaklęte w muzyce.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Soul Of Wieniawski's Violin The Soul Of Wieniawski's Violin
Zdjęcia:Dariusz Wujek
Komentarz:Marek Dyżewski
Producent:Wojciech Czemplik
Kompozytorzy:Henryk Wieniawski (1835-1880) Alfons Szczerbiński (1858-1895) Camille Saint-Saëns (1835-1921) Robert Schumann (1810-1856) Franz Schubert (1797-1828) Tomaso Albinoni (1671-1750) Giulio Caccini (1551-1618) Johann Sebastian Bach (1685-1750) Charles Gounod (1818-1893)
Wykonanie:Wojciech Czemplik Robert Adamczak
Reżyseria nagrania:Łukasz Kurzawski
Scenariusz:Wojciech Czemplik
Wydawcy:Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera Dux , Lech Tołwiński Małgorzata Polańska-Szostakowska
Autotagi:CD film i wideo muzyka nagrania nagrania muzyczne rejestracje audio i wideo
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo