Bezcenny

Autor:
Zygmunt Miłoszewski
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2015-2020)
W. A. B (2013-2015)
Grupa Wydawnicza Foksal (2013)
Wydane w seriach:
Nowa Fala Polskiego Kryminału
Zofia Lorentz
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (32 głosy)

Koniec II wojny światowej. Niemcy przegrywają, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach. Rok po wojnie. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z "Damą z gronostajem" Leonarda da Vinci na czele. Brakuje "Portretu Młodzieńca" Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama. Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego. Źródło: lubimyczytac.pl
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Bardzo dobrze napisana. Zawsze jestem pełna szacunku dla pisarza, który nie tylko opowiada mi ciekawą historię, ale jeszcze uczy mnie - tym razem o malarstwie impresjonistów i nie tylko oraz o losach wielu skradzionych obrazów w czasie wojny. Dla mnie Zygmunt Miłoszewski to polski Dan Brown, a może Dan Brown to amerykański Miłoszewski.
  • Ciekawa, aczkolwiek w pewnych momentach nieco nudnawa powieść. Według mnie za dużo opisów, zbyt rozwlekła.
  • Stale trzyma w napięciu - niepodziewane zwroty akcji, ciekawe postacie. Mimo iż wiemy, że to fikcja czytając wydaje się, że to działo sie naprawdę. Polecam miłośnikom (i nie tylko) książek sensacyjnych.
  • Świetna książka. Ciekawi bohaterowie i dialogi, stopniowo budowane napięcie, wartka akcja. Gdy zdaje się, że już się wszystko wyjaśnia, pojawiają się nowe problemy, nowe pytania. Czyta się bardzo przyjemnie. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
iwonaiwona1
Opis
Inne tytuły:Bezcenny 1 Bezcenny 2
Autor:Zygmunt Miłoszewski
Wydawcy:Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2015-2020) W. A. B (2013-2015) Grupa Wydawnicza Foksal (2013)
Serie wydawnicze:Nowa Fala Polskiego Kryminału Zofia Lorentz
ISBN:978-83-280-2014-6 978-83-280-2015-3 978-83-280-2048-1 978-83-280-8315-8 978-83-7747-888-2 83-7747-888-2 978-83-200-2015-3
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo