Bez słów

Tytuł oryginalny:
Archer's voice
Autor:
Mia Sheridan
Lektorzy:
Bożena Furczyk
Marek Bocianiak
Tłumacz:
Martyna Tomczak ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Otwarte (2016-2018)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21259-21271
ISBN:
978-83-7515-387-3, 83-7515-387-3
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (31 głosów)

W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania? [wydawca]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Historia z cyklu "nie oceniaj książki po okładce"?... Niekoniecznie (choć chyba na tym przesłaniu opierać się miała fabuła powieści). Tymczasem dosłownie rzecz biorąc, czyli patrząc na okładkę właśnie - widzimy wyrzeźbione męskie ciało i kawałek przyrody. Jeśli w tym momencie sięga się po lekturę dlatego, że przekornie będzie się w niej szukało jakiegoś głębokiego, duchowego aspektu, czegoś, co nami wstrząśnie, wywróci nasze życie do góry nogami, przewartościuje je i sprawi, że wszystko, co dotąd zrobiliśmy, straci sens, to... to można się srogo zawieść :) Książkę bowiem należy ocenić po okładce i spodziewać się lekkiego romansu z kapką (kapeczką) erotyki, fabuły osadzonej w jakichś odpowiednich okolicznościach przyrody, z milczącym przystojniakiem pośród głównych bohaterów (bo mamy również główną bohaterkę oczywiście, targaną z resztą sprzecznymi emocjami, jak to z kobietami w romansach bywa). Z rzeczy mniej oczywistych "na start" mamy natomiast owo zagadkowe milczenie i poranne majaki dziewczyny z traumą. Cóż więcej dodać... Da się to wszystko skleić dość zgrabną fabułą, nies­komp­liko­waną­ formą wyrazu i wartką akcją. I choć na koniec próbuje się czytelnika rozczarować nader poprawnym zakończeniem (nie licząc "szokującego" wyjaśnienia przyczyn zła wszelkiego), to na rozczarowanie miejsca nie ma - bo książka jest strawna, lekka, momentami nawet wciągająca i zaspokajająca potrzebę przeczytania czegokolwiek i przepuszczenia przez umysł jakiejś przyjemnej, trzymającej w minimalnym napięciu fantazji.
    +2 trafna
  • „Bez słów” to książka między innymi dla osób, które lubią wzruszające i nieszablonowe historie. Historia Bree i Archera zdecydowanie mnie oczarowała. Opowiada o przełamywaniu barier, samoakceptacji, jak i akceptacji drugiego człowieka takim, jakim jest. Porusza tak ważne tematy, jak nietolerancja, zaufanie, czy nawet przyjaźń oraz miłość, jakie każdemu z nas towarzyszą każdego dnia. Kwestia romansu odbiega od tych dobrze nam znanych. Nie ma tu miejsca na przesiąknięte erotyzmem sceny, czy nadmiar słodkości, których w wielu książkach mamy pod dostatkiem, a zdarza się, że i w nadmiernych ilościach. Nie jest to też historia z tych, gdzie mężczyzna musi być silnym, gotowym bronić bojącej się wszystkiego kobiety, która bez jego nieustannego wsparcia, nie poradzi sobie w wielkim świecie.
  • Niesamowita, niepowtarzalna,wspaniała,po prostu idealna.Nigdy nie miałam w swoich rękach takiej książki, pełnej emocji, miłości, zaufania, wiary w drugą osobę.Niesamowita historia. Ta autorka po prostu zadała mi cios w serce i nie wiem jak się mam po tym otrząsnąć.Pomijając już fakt,że nie da się od niej oderwać, czytasz z taki zain­tere­sowa­niem­,że nic dookoła cię nie obchodzi. Czytasz, śmiejesz się, płaczesz, cierpisz razem z nimi.To znajdziesz pełną paletę uczuć jakie tylko są na świecie. Brak słów,aby określić taką doskonałość.Jestem zaczarowana Archerem i Bree oraz ich historią. Zaufanie...to chyba jest podstawą w życiu. Jestem pierwsza w kolejce do zakupienia tej książki, jak tylko wejdzie na polskie rynki wydawnicze. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam,bo w tej książce naprawdę możesz usłyszeć głos Archera, z pewnością nie pożałujesz. Gwarantuję Ci to !
  • Mnie książka ujęła. POLECAM.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Kyland 21262
Autor:Mia Sheridan
Lektorzy:Bożena Furczyk Marek Bocianiak
Tłumaczenie:Martyna Tomczak Matylda Biernacka
Wydawcy:Wydawnictwo Otwarte (2016-2018) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21259-21271
ISBN:978-83-7515-387-3 83-7515-387-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo