Dziewczynka z zapalniczką

Autor:
Mariusz Czubaj
Lektor:
Leszek Filipowicz
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Foksal (2018)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Legimi (2018)
WAB (2018)
Wydane w seriach:
Mroczna Seria
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Polski Psychopata
ISBN:
978-83-272-4643-1, 978-83-272-4770-4
978-83-280-2673-5, 978-83-280-5619-0
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
e-booki
MP3
powieści
proza
3.8 (5 głosów)

„Dziewczynka z zapalniczką” to książka, która wciąga od pierwszych stron! Katarzyna Bonda o mówi o niej: „Po prostu petarda”! Nowy mroczny kryminał Mariusz Czubaja  to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła.

 

Współczesny Śląsk. W lesie w Katowicach zostaje zamordowany Jacek Szymon, dawny mentor i kolega Rudolfa Heinza. Wiele lat wcześniej, we wrześniu 2001 roku, w willi na Brynowie odkryto okaleczone zwłoki 6-letniej dziewczynki. Śledztwo prowadził wówczas Jacek Szymon, a sprawcy nigdy nie znaleziono. Co łączy te dwie sprawy?

Profiler, który jeszcze niedawno zastanawiał się nad odejściem z policji, angażuje się w śledztwo. Tymczasem na wolności przebywa groźny przestępca, który kiedyś groził śmiercią Szymonowi oraz Heinzowi. Wiele wskazuje, że nie rzucał słów na wiatr.

 

 

Po prostu petarda!

Katarzyna Bonda

Do tej pory z prozy polskiej czytałem tylko brata, ale teraz zmieniam zdanie. Tak dobrego kryminału nie czytałem od co najmniej kilku lat. „Dziewczynka z zapalniczką” to prawdziwa petarda i pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminałów!

Wojtek Miłoszewski

Najmocniejszy autor polskiego kryminału i jego najbardziej nieoczywisty bohater. Czubaj i Heinz mistrzami literackiej intrygi!

Leszek Koźmiński „Kryminalna Piła”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • typowa powieść Czubaja. Nie zaskakuje ale i nie rozczarowuje. Fajnie sie czyta i czeka co bedzie na następnej stronie. A na koniec nawet odrobine zaskakuje.
  • Pewnej sylwestrowej nocy roku 2010 w katowickim lesie zostaje zamordowany Jacek Szymon. Był on dawnym kolegą niejakiego Rudolfa Heinza. Nic by nie było w tym zaskakującego, gdyby nie fakt, że Jacek wiele lat wcześniej prowadził śledztwo w sprawie okaleczenia i zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Wówczas sprawca tej makabrycznej zbrodni nie został odnaleziony. Okazuje się jednak, że w chwili obecnej coś z cała pewnością łączy te dwie jakże na pozór różne od siebie sprawy. W śledztwo to zostaje zaangażowany profiler, który doniedawna zastanawiał się nad odejściem z policji. Zaintrygowany historią obu zbrodni oraz tym, że na wolności przebywa groźny przestępca, który wcześniej wystosował wiele gróźb pod adresem Jacka Szymona oraz Rudolfa Heinza, podejmuje wyzwanie rozwikłania tej trudnej sprawy. Czy zdoła schwytać mordercę nierzucającego słów na wiatr?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo