Czas próby

Autor:
Wioletta Sawicka
Wydawcy:
NASBI (2018)
Legimi (2018)
Prószyńki Media (2018)
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2017-2018)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8123-270-8, 978-83-8123-776-5
978-83-8123-791-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.1 (8 głosów)

Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie?

Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo.

Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść stworzyć wspólne szczęście. Nie jest to łatwe, gdyż oboje niosą bagaż trudnych doświadczeń. Ona przechodzi przez rozwodowe piekło, on nie może do końca uporać się z przeszłością. Tomasz, mąż Joanny, manipuluje, oszukuje, prowadzi nieuczciwą walkę w sądzie. Joanna nie tylko musi stawić temu czoło, ale przede wszystkim chronić dziecko. Jej niełatwy związek z Wiktorem przejdzie niejedną próbę. Zwłaszcza gdy na drodze do szczęścia stanie wytrawny gracz, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć cel – Daniel.

Do czego zdolna jest kobieta, która kocha mężczyznę? Co zrobi mężczyzna z miłości do kobiety? Jak przejdą swój czas próby?

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” „Jeśli się odnajdziemy, kotku”, „Dzień cudu” i „Wyspy szczęśliwe”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Książka po prostu ŚWIETNA. Nie sposób oderwać się od NIEJ!
  • Wioletta Sawicka - cykl "WYSPY SZCZĘŚLIWE" • cz. I - "WYSPY SZCZĘŚLIWE" • cz. II - "CZAS PRÓBY" • Z przyjemnością przeczytałam dylogię pani Wioletty, tym bardziej, że poznałam autorkę, gdy była u progu swej kariery literackiej. Trylogię debiutancką z "kotkiem" w tytule czytało się dobrze, ale cykl "Wyspy szczęśliwe" - to majstersztyk. • Warsztat pisarski autorki jest przebogaty, a fabuła cyklu przemyślana, ciekawa, z wyrazistymi bohaterami, a wszystko opowiedziane pięknym językiem. • Główną bohaterką cyklu jest Joanna - trzy­dzie­stol­atka­, z ogromnym bagażem nieszczęśliwych przeżyć - śmieć rodziców, surowe wychowanie przez ciotkę , a potem skrzywdzoną i oszukaną przez męża Tomasza i jego matkę. Stworzony wraz z mężem dom początkowo jawi jej się jako "wyspy szczęśliwe", które traci na skutek machlojek męża. • Pomocną dłoń "wyciąga" do niej mieszkająca w mazurskiej głuszy 80 - letnia Marta, kaleka, która jako dziecko była świadkiem okrucieństwa sowieckich żołnierzy wobec jej rodziny i mieszkańców wsi. • Ta stara Mazurka , to doby duch powieści. Otacza swą dobrocią ludzi, uczy ich kochać życie, które przecież z nią obeszło się okrutnie. Jej motywem życiowym są słowa "Kocham cię, życie". Bo wg Marty życie to czas próby, czas, który trzeba przezwyciężyć. I każdy z bohaterów tej dylogii - Joanna, Wiktor, Daniel i inni tej "pozszywanej" niby rodziny skupionej wokół Marty- jest poddany takiemu czasowi próby, który ma ich czegoś nauczyć i to każdego na miarę potrzeb. • POLECAM tę powieść emanującą czasem zabawnymi momentami, czasem urazami i tragicznymi wspomnieniami , wyciskającymi łzy, powieść, z której jednak bije optymizm i nadzieja, powieść, która dostarcza wielu wzruszeń
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo