Jak mniej myśleć:

dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Tytuł oryginalny:
Je pense trop
comment canaliser ce mental envahissant,
Autor:
Christel Petitcollin
Tłumacz:
Krystyna Arustowicz
Lektor:
Marta Król
Wyd. w latach:
2019 - 2020
ISBN:
978-83-66380-13-4, 978-83-7229-839-3
978-83-7229-859-1
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
3.2 (11 głosów)

• Za dużo myślę. • Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań. • W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu. • Mam wrażenie, że jestem z innej planety. • Nie mogę sobie znaleźć miejsca. • Czuję się niezrozumiany. Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1! Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał. Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Oj, słabiutko, słabiutko. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem wysokiej wrażliwości, o wiele bardziej warto sięgnąć po książki Elaine Aron, terapeutki i badaczki z wieloletnim doświadczeniem. Pani Petitcollin jest "mówczynią i trenerką", no i to niestety widać po tej książce. Mało rzetelnie, za to barwne metafory. Prawopółkulowcy versus normalni ludzie? Serio, ktoś tak jeszcze pisze w XXI wieku? Zaprawdę, szkoda czasu.
  • Bardzo szkodliwa książka. Tezy autorki nie są poparte badaniami, tylko prywatnymi obserwacjami albo wręcz na odwrót - najpierw coś sobie założyła, a później szuka na to poparcia w zachowaniu swoich pacjentów. Niekompetentne obalanie testów IQ i ADHD, a także idealizowanie autyzmu. Nie sprawdzi się nawet jako poradnik dla średnio rozgarniętych osób, bo w większości to wata słowna, bez konkretów, bez realnych rozwiązań.
  • Bardzo szkodliwa, niepowiązana z tematem wysokiej wrażliwości. Autorka nie jest wykwalifikowaną psyc­hote­rape­utką­, a jedynie coachem z doświadczeniem. Swoje tezy opiera na rozmowach z "pacjentami" i przedstawia założenia zero-jedynkowe: można być prawo albo lewopółkulowcem, nadwydajnym albo i nie, ofiarą albo dręczycielem. Brakuje czegokolwiek pośrodku, a tego bardzo się w życiu wystrzegam i wszystkim przyszłym potencjalnym czytelnikom polecałabym mieć to z tyłu głowy.
  • Bardzo ciekawa książk,a która pomogła zrozumieć mi troszkę lepiej działacE w czlowieku mechanizmy. Polecam :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:comment canaliser ce mental envahissant,
Autor:Christel Petitcollin
Tłumacz:Krystyna Arustowicz
Lektor:Marta Król
Wydawcy:JK Wydawnictwo Jacek Kaszyk (2019-2020) NASBI (2019) Legimi (2019) IBUK Libra (2019) Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia
ISBN:978-83-66380-13-4 978-83-7229-839-3 978-83-7229-859-1
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo