16.05.2018Odjazdowy bibliotekarz 2018

W dniu 10 maja 2018 r. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek p.t. (OD)WOLNOŚĆ CZYTANIA został zorganizowany rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Tym razem po raz siódmy czytelnicy, miłośnicy książki i gospodarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie przywitali gości z Wierzchlasa i Kraszkowic z zapr­zyja­źnio­nych­ bibliotek.

W składzie 30 osobowym wyjechaliśmy na spotkanie do Raduczyc, następnie razem z gośćmi ruszyliśmy w kierunku biblioteki.

Po zwiedzeniu biblioteki wspólnie przejechaliśmy do GOK-u w Osjakowie, gdzie Pani dyrektor opowiedziała najważniejsze informacje i wydarzenia realizowane w placówce.

Na zakończenie wszyscy rowerzyści przejechaliśmy do Felinowa na plac Państwa Zjawińskich, który użyczyli nam, abyśmy wspólnie przy ognisku zaśpiewali pieśni patriotyczne. Przy akompaniamencie Pana Mariana Drożdża pieśni nabrały jeszcze większego wymiaru.

Wspólne biesiadowanie zostało wzbogacone o konkursy dla dzieci i dorosłych. Odgadywanie cytatów z książek oraz wiedzy o gminie Osjaków na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a nagrody w postaci książek trafiły do najbardziej aktywnych uczestników.

Atmosfera i pogoda sprawiła ten dzień stał się wyjątkową majówką, a spędzony czas na świeżym powietrzu na długo będziemy mile wspominać. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie rowerowym Paniom Bibliotekarkom z terenu Gminy Wierzchlas oraz czytelnikom z Gminy Osjaków

ob2.jpg ob2
ob1.jpg ob1