24.05.2019„Tydzień Bibliotek" w Ostrowsku i Harklowej

W nawiązaniu do „Tygodnia Bibliotek”, który przypada w dniach 8-15 maja Biblioteka Publiczna w Ostrowsku gościła w swoich progach trzy i czterolatki z "Bajkowego Świata" na specjalnej lekcji bibliotecznej. Dzieci poznawały zasady obchodzenia się z książką, ucząc się szacunku do niej. Następnie wysłuchały opowiadania Malachy Doyle o Albercie i Karolinie. Bohaterowie opowieści swoją przyjaźnią nawiązywali do tej więzi, która łączy czytelnika z książką. Na zakończenie spotkania słuchacze otrzymali pamiątkowe zakładki z hasłem: "Czytanie jest odlotowe!"
Z kolei Biblioteka Publiczna w Harklowej zorganizowała spotkanie autorskie z Aleksandrą Ostapczuk. Młoda nowotarżanka stworzyła fantastyczną opowieść pt.: ,,Smocze dziecię", mówiące o dwójce przyjaciół, którzy mimo przeciwności losu, trwają blisko siebie i wspierają się. Pisarka podczas wystąpienia opowiadała o marzeniach, a ze swoich doświadczeń czytelniczych wysunęła wniosek, że "każda książka jest nowym światem, który warto odkrywać, poznawać i przeżywać, by realizować swoje pasje."
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za udział w spotkaniach i zachęcamy do sięgania po ciekawą lekturę.

przedszkolaki 3,4 Ostrowsko.jpg przedszkolaki 3,4 Ostrowsko