11.05.20208 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

DSC01885.jpg Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, to święto wyjątkowe. Bibliotekarzom życzy się wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa, a czytelnikom, aby każdy sięgał po książkę zgodnie ze swoimi zain­tere­sowa­niam­i oraz potrzebami edukacyjnymi i zawodowwymi.Nie kryjemy radości,że otwarcie bibliotek zbiegło się z ochodami Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek. od 12 marca 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa działalność bibliotek została zawieszona do owołania. Po prawie dwóch miesiącach bibliotekarze znów wypożyczają książki. Oczywiście odbywa się to zgodnie ze wszytkimi zasadami epid­emio­logi­czny­mi. Budujące jest, że biblioteka jest potrzebna i że Czytelnicy z utęsknieniem korzystają z usług bibliotekarzy.

DSC01885.jpg DSC01885