25.06.2020"Zostań twórcą KAMISHIBAI" ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WAKACYJNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Z okazji 122.rocznicy urodzin Jana Brzechwy biblioteka zaprasza do zilustrowania 4-wersetowych wierszyków z tomiku „Zoo”.

Wakacyjny Konkurs Plastyczny.jpg

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie - Oddział dla Dzieci.

2. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych będących czytelnikami biblioteki.

3. Zgłoszenia w imieniu uczestników dokonuje rodzic lub opiekun prawny dziecka wysyłając na adres biblioteka-aleje21@wp.pl KARTĘ ZGŁOSZENIA.

4. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie on-line.

5. Codziennie przez 5 dni od 6 do 10 lipca 2020 roku na stronach biblioteki

mogilno.naszabiblioteka.com

www.mogilno-mbp.sowwwa.pl

pl-pl.facebook.com

bibl­iote­kawm­ogil­nie.blogspot.com

będą zamieszczane wierszyki, z których co najmniej 6 - 8 należy wybrać i zilustrować. Każdy wiersz na odrębnej karcie.

1. Pracę należy wykonać indywidualnie (samodzielnie) w formie kart do teatrzyku kamishibai.

2. Zilustrowane karty kamishibai przesłane na konkurs powinny zawierać następujący opis: imię i nazwisko autora; wiek; tytuł i tekst wiersza przedstawionego na ilustracji – maksimum 8 kart, w tym jedna – STRONA TYTUŁOWA, zawierająca imię i nazwisko autora oraz nazwę tomiku, z którego pochodzą wiesze. JAN BRZECHWA „ZOO” oraz imię i nazwisko ilustratora.

3. Karty kamishibai – ilustracje można wykonać różnymi technikami: rysunek, wyklejanka, wydzieranka, collage (wyłącznie płaska forma pracy plastycznej).

4. Prace muszą być wykonane w układzie poziomym na papierze typu brystol w formacie A3 (tak jak duży blok techniczny – 29,6 – 42 cm)

5. Wykonanych prac nie należy sklejać, powinny stanowić luźne kartki.

6. Zebrane i podpisane prace konkursowe należy przesłać w formie zdjęcia albo skanu na adres biblioteka-aleje21@wp.pl

UWAGA! Oryginały kart teatrzyku kamishibai należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci MBP w Mogilnie najpóźniej do piątku 17 lipca 2020 r.

1. Prace będzie oceniać komisja konkursowa według następujących kryteriów: zgodność z tematem, staranność wykonania, estetyka i wyraz artystyczny.

2. Wśród uczestników konkursu zostanie wyłonionych 3 zwycięzców. Autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni nagrodami i dyplomami.

3. Ogłoszenie wyników na stronach biblioteki: mogilno.naszabiblioteka.com www.mogilno-mbp.sowwwa.pl pl-pl.facebook.com bibl­iote­kawm­ogil­nie.blogspot.com

Rozdanie nagród i dyplomów 18 sierpnia 2020 r.

1. Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy. Prace uczestników zostaną umieszczone na stronach internetowych biblioteki oraz będą wykorzystywane podczas zajęć z teatrzykiem kamishibai w Oddziale dla Dzieci. Prace nie powinny być nigdzie wcześniej publikowane oraz wykorzystane w innych konkursach.

2. Prace stają się własnością organizatorów i nie podlegają zwrotowi.

3. Nadesłanie prac wraz z kartą zgłoszenia i udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją powyższego regulaminu.

Załącznik:
karta-zgloszeniowa-i-zgoda-na-publikacje-wizerunku-2020-1592991435.pdf