03.08.2020Powstanie Warszawskie w literaturze

unnamed.jpg „Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i trwało kolejnych 63 dni. To jedno z najt­ragi­czni­ejsz­ych wydarzeń w polskiej historii. Żeby lepiej zrozumieć tragiczny los powstańców, należy lepiej poznać historię tego tragicznego zrywu. Literatura poświęcona powstaniu warszawskiemu jest bardzo bogata. Pisali o nim m.in. Białoszewski, Bratny, Świrszczyńska, Rymkiewicz, Wańkowicz, Bartoszewski. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie znajdują się następujące pozycje o Powstaniu Warszawskim: W. Bartoszewski „Powstanie Warszawskie”, Joanna Wieliczka – Szarkowa „Powstanie Warszawskie 1944 : Gloria Victis”, Norman Davies „Powstanie 1944”, L. Bartelski „Powstanie Warszawskie”, Mioron Białoszewski „ Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, Melchior Wańkowicz „Ziele na kraterze”, Joanna i Jarosław Szarkowie „Powstanie Warszawskie”, Jerzy Kirchmayer „Powstanie Warszawskie”, „Powstanie Warszawskie okiem polskiej kamery". Zachęcamy Szanownych Czytelników do przypomnienia sobie tragicznej historii powstańców i sięgnięcia po ww. tytuły, które znajdują się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie.

unnamed.jpg unnamed