Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
2021-10-6
30.09.2021Spotkanie z Piotrem Derlatką – finał cyklu Memoris-book
Jaworzno MBP

6 października o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Piotrem Derlatką, biografem Agnieszki Osieckiej („Zdradziecka Osiecka”) oraz Jonasza Kofty („Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie”), z wykształcenia polonistą i teatrologiem, doktorem nauk humanistycznych z zakresu lite­ratu­rozn­awst­wa. Autor debiutował książką pt. „Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta”. Prywatnie jest miłośnikiem jazzu i dwudziestolecia międzywojennego, a także zapalonym kolekcjonerem płyt.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 29 września. memoris_derlatka_1.jpg

memoris_derlatka_1.jpg memoris_derlatka_1