09.12.2021XXVI Gminny Konkurs Recytatorski

17 listopada 2021 roku odbył się XXVI Gminny Konkurs Recytatorski wpisany w obchody roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza i kard. Stefana Wyszyńskiego.
Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, a do udziału w nim zaproszeni zostali uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Olesno. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 33 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Jury w składzie: Dorota Margosiak – Przewodnicząca oraz członkowie – Barbara Guzik, Edyta Jurczyk i Monika Kilian przyznało w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:
I kategoria – uczniowie klas I–III:
I miejsce – Joanna Łos
II miejsce – Justyna Barańska, Emilia Sokołowska
III miejsce – Lidia Cichy
Wyróżnienie: Jan Ciepiela, Agata Kiwior

II kategoria – uczniowie klas IV–VI:
I miejsce – Joanna Piątek
II miejsce – Tomasz Tylec
III miejsce – Alicja Lelek, Martyna Szlosek
Wyróżnienie: Zofia Leśniak

III kategoria – uczniowie klas VII–VIII