09.12.2021Andrzejkowe spotkanie DKK dla Dzieci i DKK dla Młodzieży

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci miało wyjątkową, „andrzejkową” oprawę i na Klubowiczów czekało mnóstwo atrakcji oraz niespodzianek.

Odbyło się ono 23 listopada 2021 roku, a rozpoczęła je dyskusja o książce pt. „Pamiętnik grzecznego psa” autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Jest to arcyzabawna historia, której bohaterem jest szczeniak Winter rasy malamut. Trafia on z hodowli do nowego domu, gdzie co rusz przysparza zmartwień swoim nowym właścicielom. Oczywiście z początku bardzo tęskni za mamą i rodzeństwem, nie rozumie zasad panujących w jego nowym domu i od początku inaczej niż ludzie pojmuje grzeczność. Zawsze jednak może liczyć na wsparcie swojego nowego przyjaciela Alka, który go bacznie obserwuje i najlepiej rozumie. Cała nowa rodzina stara się go solidarnie bronić, nawet ukrywając jedno przed drugim jego ekscesy. Co nie zmienia faktu, że katastrofa goni katastrofę, a Winter czuje się bardzo grzeczny. Wynika z tego wiele komicznych sytuacji, tym śmieszniejszych, że przedstawionych z perspektywy małego psa. Jak nietrudno się domyślić ta pogodna opowieść dostarczyła Klubowiczom mnóstwo radości i została przez nich oceniona niezwykle ciepło i życzliwie.
Po dyskusji, aby tradycji uczynić zadość na klubowej tablicy złożyli swoje podpisy kolejni nowi Członkowie Klubu, a tym razem byli to: Milena, Agnieszka, Kevin, Łukasz i Maciek. Nasz Klub ciągle się rozrasta co jest dla nas powodem ogromnej radości i dumy.
Spotkanie, dodatkowo było wyjątkowe ponieważ stanowiło także inaugurację DKK dla Młodzieży, który powstał w naszej bibliotece, i który oficjalnie rozpoczął swoją działalność. W grupie znaleźli się wieloletni Członkowie DKK dla Dzieci, którzy postanowili kontynuować swoją przygodę z książką i biblioteką. Są to wyjątkowi młodzi ludzie, którzy pomimo mnóstwa obowiązków zawsze znajdują czas na lekturę, i którzy lubią się spotkać, aby podyskutować o przeczytanej książce. Jest to niezwykle cenne i za to z należą się im serdeczne podziękowania. Po oficjalnej, dyskusyjnej części rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze przebranie andrzejkowe, który wygrała Ola z DKK dla Młodzieży. Oczywiście nie zabrakło także tradycyjnych wróżb andrzejkowych, takich jak chociażby lanie wosku, Andrzejkowe serce, moneta w studni, wróżenie ze słomek, wyścig butów oraz … cudowne i smaczne ciasteczka z wróżbą, które specjalnie dla nas przygotowała Pani Teresa Motyka – Członkini Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, za co Jej serdecznie dziękujemy.

Na następnym, grudniowym spotkaniu DKK dla Dzieci omawiana będzie książka „Ratunku marzenia!” autorstwa Doroty Suwalskiej, a DKK dla Młodzieży pochyli się nad książką Ewy Nowak pt. „Dane wrażliwe”.

DSC_0023.jpg DSC_0023