Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
2022-5-4
22.04.2022Spotkanie z Elżbietą Romanowską
Żabno M-GBP

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Romanowską, które odbędzie się 4 maja 2022 r. o godz. 18:00.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można odbierać w M-GBP w Żabnie od 19 kwietnia.

ELŻBIETA ROMANOWSKA - aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna i spikerka. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu PWST w Krakowie.
Początki kariery Romanowskiej związane są z działalnością teatralną. Występowała m.in. w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie, związana była z gdańskim teatrem muzycznym, Teatrem Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z wrocławskimi teatrami Capitol, Współczesnym i Piosenki.
Występowała w serialach, m.in.: „Samo Życie”, „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „BrzydUla 2”, „M jak miłość”, „Usta usta”, „Ratownicy”, „Świat według Kiepskich”, „Prawo Agaty”, „Hotel 52”, „Sama słodycz”, „Barwy szczęścia” oraz „W rytmie serca”, „2XL”, „Tatuśkowie”. Największą popularność i rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Jolanty Pietrek w serialu „Ranczo”.
Widzowie mogli ją oglądać także na dużym ekranie. Zagrała w takich filmach jak: „Mała wielka miłość”, „Och, Karol 2”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „Baby są jakieś inne”, „1920 Bitwa warszawska”, „Pokłosie”, „Dzień kobiet”. W ostatnich latach zagrała w komediach: „Porady na zdrady”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” i „Futro z misia”.
Wielokrotnie brała udział w programach rozrywkowych. Wystąpiła w programie „Jak oni śpiewają”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. Była prowadzącą programu „Grzeszki na widelcu”, programu rozrywkowego „Anything Goes. Ale jazda!” oraz reality show „Fort Boyard”.
Jest autorką książki „Kobieta nieperfekcyjna”.

Elżbieta Romanowska najnowszy.png

Elżbieta Romanowska najnowszy.png Elżbieta Romanowska najnowszy