24.06.2022Święto dziecięcej książki

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin duńskiego baśnipisarza Hansa Christiana Andersena.Dzień ten ma na celu rozp­owsz­echn­iani­e książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Dzieci poprzez czytanie doświadczają chęci zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Przy tej okazji w poniedziałkowe przedpołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie gościliśmy prze­symp­atyc­znyc­h przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Bajkowy Świat". Kluczowym punktem spotkania było głośne czytanie baśni, ale nie zabrakło też zgadywanek typu prawda-fałsz, oraz z których bajek pochodzą wylosowane przez dzieci przedmioty lub ilustracje. Wizyta w bibliotece była też okazją do wypożyczenia znanych i nieznanych baśni i bajeczek.

swieto-dzieciecej-ksiazki-d0b.jpg swieto-dzieciecej-ksiazki-d0b
jpg, 649 KiB, 2000x1500