05.09.2022Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

12 września o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim – reporterem, pisarzem, byłym korespondentem wojennym. Specjalistą od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Nasz gość przez dziesięć lat pracował w Polskiej Agencji Prasowej, a ponad dwie dekady związany był z Gazetą Wyborczą. Razem z fotografem Krzysztofem Millerem tworzyli tandem reporterski, jeżdżąc w rejony konfliktów zbrojnych. Jest laureatem m.in. Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Pruszyńskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory. Otrzymał nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód od zachodu”. Od 1 września 2017 r. związany jest z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w obrazie, wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wejściówki na spotkanie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 1 września. ksiazka_w_obrazie_jagielski-Copy.jpg

ksiazka_w_obrazie_jagielski-Copy.jpg ksiazka_w_obrazie_jagielski-Copy