07.09.2022Wieczór z piosenką żeglarską. Koncert zespołu Ryczące Dwudziestki

Chyba nie ma drugiego gatunku muzycznego tak mocno kojarzącego się z wakacjami jak szanty. Właśnie żeglarską piosenką zamkniemy letni sezon wydarzeń, myśląc już o konstruowaniu bogatej (a jakże) ramowej oferty na jesienno-zimowe przedpołudnia i wieczory.

Tymczasem złapmy wiatr w żagle i na wznoszącej nas fali dajmy się porwać muzyce, która sprawdza się nie tylko na szerokich wodach – słodkich i słonych, gdyż jej rytmowi z łatwością podda się nie jeden szczur lądowy.

Przeżyjmy razem niezapomnianą przygodę z grupą pięciu, wspaniałych męskich głosów, tworzących pod szyldem „Ryczące Dwudziestki”. Swą artystyczną drogę szczęśliwie rozpoczęli od festiwalu „TRATWA” ’83 w Katowicach, gdzie między innymi za piosenkę „Hiszpańskie Dziewczyny”, która do dnia dzisiejszego im towarzyszy, otrzymali III nagrodę. Później było już tylko lepiej. Wśród wielu wyróżnień, szczególne znaczenie dla wykonawców ma dwukrotne Grand Prix Międ­zyna­rodo­wego­ Festiwalu „SHANTIES” w Krakowie, w latach 1984 i 1999. Muzycy nie boją się eksperymentów, spektrum ich repertuaru sięga od romantycznych irlandzkich ballad i piosenek autorskich, poprzez opracowane w nowej formie wersje szant, humorystyczne miniatury muzyki klasycznej, do repertuaru gospel. Grupę tworzą: Andrzej Grzela „Qńa” (czyt. Kunia), Wojciech Dudziński „Sęp”, Andrzej Marciniec „Martinez”, Bogdan Kuśka „Bodziec”, Łukasz Drzewiecki „Matrix”.

Koncert w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbędzie się 16 września o godz. 17.00, w ramach cyklu Książka w Podróży, wpisanego w program 4. edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Inf 302417933_5412441218871106_66823539725789484_n.jpg ormacji Turystycznej, od 1 września.


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Jaworzno MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo