25.08.2014Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk

W dniu 25 listopada br. gościem Biblioteki w Mroczeniu była Barbara Ciwoniuk, autorka książek dla młodzieży takich jak: "Rokko", "Igor", "Ania", "Własny pokój", czy "Musisz to komuś powiedzieć".
W spotkaniu autorkim uczestniczyli uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu wraz z nauczycielem Elżbietą Ilską, podczas którego pisarka opowiadała o swoich książkach, w których porusza problemy współczesnej młodzieży m.in. : wykluczenie, samotność, konflikty, z rówieśnikami i dorosłymi, niep­ełno­spra­wnoś­ć, śmierć bliskich. Losy jej książek pokazują, że nie wolno się poddawać. Zamierzeniem, jakim Barbara Ciwoniuk stara się osiągnąć przez swoją literaturę jest pokazanie młodzieży, że nie ma problemów bez wyjścia, a dorosły nie zawsze jest wrogiem. Pomimo tych trudnych spraw, czesto budzących kontrowersje to wyjatkowo lekkie pióro pani Ciwoniuk sprawia, iż czyta się jej książki jednym tchem. Młodzież z zaciekawieniem wysłucahła opowieści pani Barbary. Na zakończenie młodzież miała okazję porozmawiać z autorką. Książki Barbary Ciwoniuk znajdują się już w bibliotece, o czym zapewniała podczas spotkania dyrektor biblioteki - Edyta Lesiak.