22.10.2013Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską - Pasiak

W dniu 21.10.2013 r. Biblioteka w Mroczeniu gościła autorkę książek dla dzieci - Agatę Widzowską - Pasiak. W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej wraz z opiekunem Panią Lucyną Kulak. Gościem była także Pani Domicylla Sierszuła z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Podczas spotkania Agata Widzowska – Pasiak nawiązała miły kontakt z dziećmi. Czytała im swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych – szeleszczące wiersze, oraz zabawę sylabami i konkursy. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.
Z wykształcenia jest instruktorem teatralnym i bibliotekarką. Zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny” oraz III nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za książkę „Dreptak i pępek świata”. Została również laureatką konkursu Gazety Wyborczej na tekst piosenki z okazji Dnia Mamy, wydaną na płycie Arki Noego oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na "trzeszczące wierszyki" ogłoszonym przez wydawnictwo Nowy Świat.
Współpracuje z Wydawnictwem Wilga. Jest współautorką książki „Trójkowa Bridget Jones”. Pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, teksty reklamowe, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci.
W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Razem z Agnieszką Frączek i Urszulą Kozłowską napisała książkę pt.: „Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki”. Jest również autorką serii przygód Myszki Precelki.
Na zakończenie spotkania, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie – Edyta Lesiak, jak również sami uczniowie podziękowali autorce za spotkanie, po czym wręczyli kwiaty.
Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską - Pasiak przygotowały wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

DSC01833.jpg DSC01833
DSC01838.jpg DSC01838