26.08.2014Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Dnia 15 maja br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych w Baranowie, Donaborowie, Grębaninie, Słupi i Łęce Mroczeńskiej.

Anna Onichimowska to znakomita poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Autorka ponad czterdziestu książek - pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień literackim w Polsce jak również za granicą. "Dobry potwór nie jest zły" otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, "Najwyższa góra świata" została wpisana na Listę Honorową IBBY. Anna Onichimowska nominowana była do nagrody Prezydenta RP i głównej nagrody w Cannes, w konkursie im. K. Kieślowskiego za scenariusz do Dnia Czekolady (razem z J.P. Bławutem). Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński. Trzy książki (współautor: Tom Paxal) zostały opublikowane w Finlandii po szwedzku.

Podczas spotkania, autorka opowiadała o swojej twórczości i procesie powstawania książek. Czytając fragmenty prezentowanych powieści i opowiadań zachęciła zgromadzonych na spotkaniu gości do ich przeczytania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z ogromnym zain­tere­sowa­niem­ słuchały pani Anny. Uczniowie zasypali autorkę mnóstwem pytań dotyczących jej pracy i życia osobistego. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościowi za przybycie i ciekawe zaprezentowanie swojej twórczości, wręczając bukiet kwiatów. Spotkanie osbyło się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Baranów GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo