26.08.2014Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

5 czerwca w mroczeńskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie odbyło się spotkaie autorskie z Marcinem Pałaszem - pisarzem pełnych optymizmu i humoru książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu udział wzięły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu i Grębanina wraz z opiekunkami: Gabrielą Oleś, Magdaleną Parzybót oraz Ewą Jaroszewską.

Podczas spotkania, autor opowiadał o swoich książkach, poruszył temat ich powstawania, mówił o tym, co jest inspiracją do ich tworzenia. Uczestnicy mieli również możliwość wysłuchania fragmentów jego twórczości, a w szczególności Historię złotego promyczka. Autor zachęcał wszystkich do czytania książek twierdząc, że książka jest najlepszym przyjacielem. Książki Marcina Pałasza cieszą się wielką popularnością. Jak sam o sobie mówi "z zawodu jest pisarzem i optymistą". Napisał m. in. Opowieści z krainy potworów, Straszyć nie jest łatwo, Ptaś i Małgosia, Elfie gdzie jesteś, Zwłokopolscy i wiele innych. Jego Wszystko zaczyna się od marzeń oraz Wakacje w wielkim mieście otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Książka Straszyć nie jest łatwo otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2004 polskiej sekcji IBBY. Na zakończenie spotkania, pracownicy biblioteki, jak również same dzieci podziękowali autorowi za spotkanie, po czym wręczyli kwiaty.

Spotkanie odbyło się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Baranów GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo