17.10.2022Przedwojenne wydawnictwa pedagogiczne w zbiorach PBW Kielce – Książki. Cz. I Pedagogika, historia wychowania; Dydaktyka i metodyka nauczania

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach od początku swego istnienia nabywała książki wydane przed II wojną światową o różnej tematyce i z różnych dziedzin. W związku z profilem swej działalności były to przede wszystkim publikacje z zakresu szeroko pojętej pedagogiki, wychowania, metodyki nauczania. Książki były kupowane na aukcjach antykwarycznych, otrzymywane w darze, także na drodze wymiany z innymi bibliotekami.
Dokonując wyboru materiału wystawowego, zwróciłyśmy uwagę na wartość tekstową oraz wartość wizualną zbiorów. Ze względu na fakt, że duża część naszego przedwojennego księgozbioru przed laty została poddana pracom intr­olig­ator­skim­ – okładki nabrały formy jednolitej, nie nadającej się do prezentacji. Stąd decyzja, aby skupić się na stronach tytułowych, tekście i na ilustracjach.
pbw.kielce.pl

met_czytania.jpg