13.01.2023„Powstanie styczniowe w ilustracjach prasowych z epoki” - wystawa

W holu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie czynna jest wystawa „Powstanie styczniowe w ilustracjach prasowych z epoki” opracowana przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego.

Wystawa prezentuje ilustracje dotyczące powstania styczniowego zamieszczone w czasopismach zagranicznych i polskich w okresie trwania zrywu narodowego. Grafiki pochodzą z periodyków znajdujących się w zbiorach Działu Wydawnictw Periodycznych Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, m.in. z takich tytułów jak: „L’Illustration. Journal Universel” (Paryż), „The Illustrated London News” (Londyn), „Über Land und Meer” (Stuttgard), „Postęp” (Wiedeń).

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy biblioteki.
DSC01981.jpg

DSC01981.jpg DSC01981