21.02.2023Podsumowanie akcji Ferie z biblioteką

„Ferie w bibliotece” to coroczny zimowy cykl zajęć dla najmłodszych. Zajęcia łączyły naukę i zabawę, rozwijały wyobraźnię i zdolności plastyczne. Niezmiennie towarzyszyła nam również książka. Tegoroczne ferie zimowe w Filii bibliotecznej w Mroczeniu wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla najmłodszych czytelników. Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor książnicy Edytę Lesiak oraz bibliotekarza Annę Kaczmarek.

2 lutego odbyły się pierwsze feryjne warsztaty pn. „Karnawałowe inspiracje”, podczas których uczestnicy wykonali błyszczące maski i karnawałowe czapeczki. Dzieci wykazały się wyobraźnią i pomysłowością, powstały ciekawe i atrakcyjne rekwizyty. Odbyły się również wspólne zabawy: zadania ukryte kolorowych w balonikach oraz udział w grach, które wywołały sporo śmiechu.

3 lutego spotkanie zapoczątkowane zostało wspólnym czytaniem zimowej opowieści.
Po wysłuchaniu historyjki o głównym bohaterze bałwanku Olafie, dzieci miały okazję stworzenia własnych figurek zimowych – bałwanków w formie gniotków. Forma pracy przy użyciu baloników i mąki cieszyła się dużym powodzeniem wśród najmłodszych, Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach, zgadywankach, a także wspólnych grach. Końcowym etapem zajęć było tworzenie mydełek w kształcie serduszek, które miały zapoczątkować kolejny temat zajęć związanych z „Walentynkami”.

9 lutego, drugi tydzień ferii w bibliotece rozpoczęliśmy od warsztatów pn. „Walentynkowe czeko-słodkośći”. Dzieci wykonywały czekoladowe serca, breloczki z włóczki oraz kolorowe okulary w kształcie serc. Czekolada to smaczny i luksusowy prezent, pasuje tak naprawdę do każdej okazji. Rozpuszczone wcześniej w kąpieli wodnej czekoladki, wszyscy z chęcią dekorowali według własnego pomysłu. Breloki z włóczki okazały się nieco pracochłonnym zadaniem, ale efekt końcowy pomponików w kształcie serc zadowolił chyba każdego. Okularki w kształcie serc zostały stworzone z pasją, a pięknie wykonane rekwizyty posłużyły jako ozdoby dla każdego, wprowadzając tym samym walentynkowy nastrój w bibliotece.

1.jpg 1
2.jpg 2