08.05.2023Święta i ważne daty w maju 2023 rok

📌Święta i ważne daty w maju 2023 roku📌
📌1Maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.
📌3 Maja 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą - po amerykańskiej - na świecie.
📌8 Maja 8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa, ustanowiony na pamiątkę zakończenia najtragiczniejszej wojny w historii.
📌26 maja 🌹 Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano równo sto lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie🌹
📌27 Maja Dzień Samorządu Terytorialnego to święto obchodzone na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w Polsce, które odbyły się 27 maja 1990r.
📌29 Maja Dzień Działacza Kultury, to Dzień Animatorów i Osób zaangażowanych w krzewienie kultury z woli serca💕