Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno
50.1333 20.9
WYDARZENIE
2023-9-22
T18:00
14.09.2023Zapraszamy na spotkanie z Adamem Tomczykiem
[awatar]
Żabno M-GBP

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie z Adamem Tomczykiem oraz promocję jego najnowszej książki „Zapach dolarów”. Spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 18:00 w Sali klubowej GCK w Żabnie (ul. W. Jagiełły 16).

Autor książki mieszka w Żabnie. W latach 80-tych ubiegłego wieku zarabiał w Chicago na wybudowanie domu. Zafascynowany literaturą, etnografią i historią utrwala miejscowe legendy, pisze eseje oraz reportaże. Jest autorem kilku książek, m.in. „Zaraza” i szkicu „Żółte znicze nawłoci”. Publikuje też w miesięczniku „Twórczość”, roczniku „Małopolska” i kwartalniku „Wyspa”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Józef Baran o „Zapachu dolarów” napisał: „Już dawno żadna książka nie pochłonęła mnie przy czytaniu tak, jak opowieść Adama Tomczyka o „amerykańskim śnie” mieszkańców podtarnowskich wsi. Znakomite dialogi, autentyzm, wspaniała galeria postaci – od prostaczków do inteligentów, fragmentami liryzm, ale też anegdoty i żartobliwy ton, słowem – bardzo udane prozatorskie przedsięwzięcie”.

Książka została wydana przez Spółdzielnię Wydawniczą „Czytelnik”. Partnerem publikacji jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Wspó­łorg­aniz­ator­em spotkania jest Gminne Centrum Kultury w Żabnie.
sptkanie autorskie adam tomczyk z mgbp.jpg


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Żabno M-GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo