26.10.2023Lekcja biblioteczna

2 czerwca filię biblioteczną w Mroczeniu odwiedzili uczniowie klasy Ib Zespołu Szkół w Mroczeniu wraz z wychowawcą Panią Wiktorią Słowińską. W pierwszej części lekcji bibliotecznej, dzieci poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki publicznej, poznali tajniki wiedzy bibl­iote­kars­kiej­, a także mieli możliwość przeglądnięcia i wypożyczenia książeczek, które znajdują się na bibliotecznych półkach. W drugiej części, uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligrafii - sztuki pięknego i starannego pisania. Każdy mógł spróbować swoich sił i umiejętności w pisaniu przy pomocy stalówki i tuszu. Uczestnicy z zaciekawieniem ćwiczyli nową technikę pisania, która poza opanowaniem pięknego pisma, jest dobrą metodą na trenowanie cierpliwości, dokładności, samodyscypliny, a nawet charakteru. Dziękujemy za zaangażowanie w warsztatach i czekamy już na kolejne odwiedziny.

lekcja b..jpg lekcja b.