26.10.2023Wizyta w bibliotece

9 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyły się warsztaty pięknego pisania, w których udział wzięli uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Celem spotkania było zainteresowanie kaligrafią, która pozwala nie tylko rozwinąć umiejętności manualne, ale uczy cierpliwości i dokładności. Uczestnicy otrzymali zestawy liter z rodzajami pisma, o różnej trudności, a następnie mieli napisać słowo: Biblioteka. Podczas kaligrafowania posługiwali się stalówką, a chętni gęsim piórem. Zajęcia były bardzo ciekawe i wymagały wytrwałości i zaangażowania, gdyż pisanie stalówką i atramentem nie jest takie proste. Dzięki tym warsztatom uczniowie mogli się przekonać, że nauka pięknego pisania wymaga wysiłku, który warto podjąć. Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Edytę Lesiak oraz bibliotekarza Annę Kaczmarek. Spotkanie było również okazją do zwiedzania i zapoznania się z zasadami korzystania z biblioteki. Bardzo dziękujemy za przybycie i czekamy na kolejne odwiedziny.

IMG_5065.jpg IMG_5065
jpg, 6.1 MiB, 5184x3456