26.10.2023Nowa odsłona kampanii "Mała książka wielki człowiek"

Już od października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie i filii w Mroczeniu na dzieci w wieku 3–6 lat po raz kolejny czekają specjalne Wyprawki Czytelnicze.

W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi książka autorstwa Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce" wzbogacona pięknymi ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej oraz broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mała ksiązka plakat.jpg mała ksiązka plakat