04.03.2015SPOTKANIE AUTORSKIE Z URSZULĄ KOZŁOWSKĄ

16 października w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie z Urszulą Kozłowską - autorką około 200 książeczek dla dzieci zawierających: wiersze, bajki i legendy. Najbardziej znane utwory Urszuli Kozłowskiej to: „Wesołe rymowanki”, „Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem”, „Wiosna niedźwiadka i innych wierszy gromadka ”, „Kolory”, „Szybki pociąg”, „Zręczna koparka” i wiele innych.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas II, III i IV wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych z Baranowa, Łęki Mroczeńskiej oraz Słupi.
Podczas spotkania, pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Czytała również fragmenty wielu bajek i wierszy m. in.: Ciekawski kotek, „Wierszyki do języka gimnastyki, Wierszyki tropiące byki, Jak jeżyk z jerzykiem, To i sio. Rymowanki okazały się doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci.
Na końcu spotkania, pani Urszula chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Z wielką przyjemnością wpisywała również autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników.