16.06.2015Cała Polska czyta dzieciom

cpcd2.jpg
9 czerwca br. Biblioteka Publiczna w Bralinie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała spotkanie dla najmłodszych czytelników. Na zaproszenie odpowiedziały dzieci z klas pierwszych SP w Bralinie, które przybyły do świetlicy „Tęcza” pod opieką Joanny Wieloch i Agaty Nowak. Uczniowie mieli przyjemność bawić się w towarzystwie Piotra Witonia – aktor poznańskiego teatru, który wcielił się w postać Tygryska z bajki „Kubuś Puchatek”.

Aktor mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w swoim programie literacko-artystycznym czytał fragmenty książki pt. „Lekcje ze Stumilowego Lasu”, do której proponował zagadki, konkursy, zabawy ruchowe oraz pogadanki na temat uczuć i zdrowego stylu życia. Zadania uruchamiające wyobraźnię i pamięć oraz ćwiczenia ruchowe angażowały w pełni zarówno młodych uczestników jak i ich dorosłych opiekunów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dobrze się przy tym bawiąc. Zabawa była wyśmienita. Po reakcjach dzieci można było stwierdzić, że bardzo przypadła im do gustu ta postać, która bezbłędnie odnalazła sposób, by stać się częścią ich świata. Niewątpliwą atrakcją, którą przygotował dla dzieci Tygrysek, był słodki posiłek – chrupki z miodem. Na zakończenie dzieci podziękowały Tygryskowi piękną różą za wspaniałą zabawę i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Maluchy wyszły ze spotkania bardzo rozbawione i w pełni zadowolone z obietnicą, że już wkrótce odwiedzą bibliotekę i odnajdą w niej Kubusia i jego przyjaciół.

cpcd1.jpg cpcd1
cpcd5.jpg cpcd5