16.06.2015Pierwsze spotkanie z biblioteką

biblioteka0.jpg
11 czerwca br. Bibliotekę Publiczną w Bralinie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Braline. Podczas wizyty dzieci zwiedziły placówkę i zapoznały się z charakterem pracy biblioteki. Z zaciekawieniem oglądały regały pełne książek.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką, jej pracownikiem i książeczkami. Dzieciaki dowiedziały się co to jest księgozbiór, a także z jakich gatunków literatury się składa. Miały również okazję zadawania mnóstwa pytań dotyczących biblioteki, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Kto pisze książki? Co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem? Skąd się biorą książki w bibliotece? Kto stawia pieczątki w książkach i po co? Co oznaczają numerki napisane w książkach?... - to tylko niektóre z pytań nurtujących przedszkolaki. Po krótkiej lekcji bibliotecznej każdy przedszkolak mógł wybrać dowolną książeczkę dla dzieci, by zapoznać się z jej zawartością. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziły ciekawe i kolorowe bajeczki dla najmłodszych. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze. Poza tym dyrektor placówki zaznajomiła przyszłych czytelników z biblioteczną stroną internetową i wytłumaczyła, jak z niej korzystać. Wizyta zakończyła się miłym akcentem: dzieci otrzymały zakładki do książek, słodycze oraz książkę na pamiątkę miłego spotkania. Maluchy wręczyły własnoręcznie wykonane laurki pani Ewie Jędrysiak, która prowadziła lekcję.

biblioteka2.jpg biblioteka2
biblioteka5.jpg biblioteka5