Rodzaj wydarzenia

artystyczne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu
2015-12-6
01.12.2015WIELKI FINAŁ Projektu "60+ Nowy Wiek Kultury"
Olesno GBP

Zbliża się wielki finał Projektu "60+ Nowy Wiek Kultury" realizowanego przez Gminę Olesno we współpracy z krakowskim Teatrem Nowym.
Celem Projektu realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i środków własnych Stowarzyszenia Teatr Nowy, była społeczna aktywizacja osób po 60-tym roku życia, poprzez połączenie szkoleń biznesowych z pracą artystyczną i działalnością lokalną. Cykl szkoleń, spotkań i warsztatów umożliwił uczestnikom Projektu stworzenie sprawnego, zintegrowanego zespołu gotowego do realizacji wspólnych działań, uruchomienie wewnętrznego potencjału wszystkich członków grupy, a także pobudzenie ich do twórczego i nies­tand­ardo­wego­ myślenia i działania.
Efektem działań podjętych w ramach realizacji przedsięwzięcia jest utworzenie Stowarzyszenia Klubu Seniora „Sami Swoi” oraz niezwykle bogaty program finału, który odbędzie się już 6 grudnia 2015 r.

Organizatorzy imprezy:
- Mieszkańcy Gminy Olesno, uczestnicy Projektu "60+ Nowy Wiek Kultury": Władysława Cabaj, Halina Dojka, Dorota Huczek, Jerzy Huczek, Danuta Kądzielawa, Jadwiga Lech, Wiktor Morawiec, Helena Moryl, Teresa Motyka, Adam Niemiec, Janina Niemiec, Marek Nowak, Maria Nowak, Stanisław Piękosz, Bronisław Rygielski, Teresa Rygielska, Helena Szmyrko, Barbara Wesołowska, Zofia Węgiel, Krystyna Zachara, Tadeusz Zachara;
- Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie;
- Urząd Gminy Olesno;